Wolontariusz – to brzmi dumnie!

12/07/2019

Martin Luther King zadał kiedyś ponadczasowe pytanie: „Co robisz dla innych?”. Jakiej odpowiedzi udzieliłby każdy z nas? My, pracownicy Tesco, zawsze jesteśmy gotowi pomagać – również jako wolontariusze Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco. Ci, którzy zostali wolontariuszami podczas tego wydarzenia, mówią, że mogli przeżyć wspaniałą przygodę i poczuć niesamowitą atmosferę.

Kto może być wolontariuszem? Każdy, kto ma zapał i ochotę, bez względu na wiek. Wolontariusze z ubiegłych lat wspominają to jako niezapomnianą i niesamowitą przygodą. Oto, co powiedzieli nam koleżanki i koledzy o idei wolontariatu w ramach Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco:

Angelika Zwolińska, Analityk ds. cen
Już po raz trzeci miałam przyjemność zostać wolontariuszem podczas Biegu organizowanego przez Fundację Tesco. Zdecydowałam się na to, ponieważ wiem, ile jest pracy w tym ważnym dniu. Aspekt niesienia pomoc najmłodszym pacjentom jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ na co dzień nie mam zbyt wielu okazji, aby wesprzeć chorujące dzieciaki. Z każdym rokiem poziom Biegu jest coraz wyższy, co przekłada się na rosnącą liczbę zadowolonych uczestników.

Jan Kozieł, CE Price Manager
Jak tylko rozpocząłem pracę w firmie i dowiedziałem się o Biegu, to od razu wiedziałem, że będę w nim uczestniczyć. Do tej pory bałem udział w trzech wydarzeniach. Z roku na rok skala tego przedsięwzięcia, a także poziom organizacyjny rośnie i jest punktem rozpoznawczym na charytatywnej oraz sportowej mapie miasta. Sam Bieg jest istotną częścią, ale nie można przejść też obojętnie obok całej masy atrakcji na krakowskich Błoniach w dniu zawodów. Piknik dla całych rodzin od rana do popołudnia, podczas którego można wziąć udział w zawodach sportowych i przede wszystkim wspomóc słuszną ideę, jest również bardzo dobrą „koncepcją na sobotę” dla mieszkańców Krakowa. To, że beneficjentem tej inicjatywy jest szpital zlokalizowany w tym samym mieście, również nie jest bez znaczenia. Każdy biorący udział w wydarzeniu/Biegu jest świadomy, dla kogo ta pomoc jest kierowana oraz że może to mieć bezpośredni, dobry wpływ na jego najbliższych.

Bożena Gasińska, Specjalista ds. Systemu Grafikowania
Jeżeli chodzi o mnie, to nie mogłam wziąć udziału w Biegu. Uznałam, że mogę pomóc jako wolontariusz – była to bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dobrze jest zrobić coś bezinteresownie dla innych. Nie jest to duży wysiłek, nie kosztuje to żadnych pieniędzy, a fajnie jest poczuć, że się komuś pomogło. Nic nie daje większej satysfakcji niż pomaganie. Była to również dobra zabawa, podczas której można było spotkać wielu ciekawych ludzi.