Walka z marnowaniem żywności – poznaj raport „Strategia Pomocnych Gestów 2018/19”

10/07/2019

Czy wiesz, że według danych ONZ aż 1/3 produkowanej żywności na świecie ląduje w koszu? Polska zajmuje pod tym względem niechlubne 5. miejsce w Europie. Rocznie marnuje się u nas aż 9 mln ton jedzenia.

Marnowanie żywności to ogólnoświatowy problem! Jako jedna z największych sieci spożywczych na świecie chcemy wspierać ideę Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG), aby do 2030 roku zmniejszyć o połowę skalę marnowania w przeliczeniu na jedną osobę. Aby tego dokonać, pracujemy nie tylko nad ograniczaniem marnowania w naszych operacjach, ale i w łańcuchu dostaw oraz domach naszych klientów. A poza tym od 2013 roku przekazujemy nadwyżki żywności ze sklepów. Obecnie, ponad 250 sklepów regularnie przekazuje produkty spożywcze do Banków Żywności, Caritas Polska i lokalnych organizacji charytatywnych. Szczegółowe dane na temat tego, które sklepy są zaangażowane w akcję co tydzień publikujemy na mojetesco.pl i aktualizujemy na specjalnej mapie.

Działania, jakie podejmujemy w zakresie walki z marnowaniem żywności, opisaliśmy w raporcie „Strategia Pomocnych Gestów 2018/19”. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej. Zapraszamy też do obejrzenia filmu (kliknij tutaj).