Carpe diem, biegiem!

05/07/2019

Właśnie pod takim hasłem odbył się 7. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. W sobotę 1 września na starcie – na krakowskich Błoniach i Bulwarach Wiślanych – stanęło prawie 3 500 biegaczy, których połączył jeden cel: zakup pierwszego w Polsce nerkoserca, które ma pomagać noworodkom cierpiącym na niewydolność nerek lub serca. Powspominajmy wspólnie ten wyjątkowy dzień!

Podczas 7. Biegu Charytatywnego pobiliśmy wszelkie rekordy – zarówno frekwencji, jak i pozyskanych środków! Blisko 3,5 tys. biegaczy (w tym aż około 1 200 dzieci!) i 220 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu – to bilans ubiegłorocznego Biegu!

W trakcie tego wydarzenia można było wziąć udział w Biegu Rodzinnym na dystansie 3,5 km i Głównym 10 km, Biegu na Szpilkach na 100 metrów oraz w dziecięcych zawodach biegowych. Podczas imprezy na chętnych czekały także różne atrakcje dla całych rodzin – liczne pokazy oraz warsztaty promujące aktywny tryb życia.

Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup pierwszego nerkoserca w Polsce. To nowatorskie narzędzie, nazywane inaczej „CARPEDIEM”, umożliwia skuteczne i bezpieczne dializowanie dzieci z uszkodzeniem nerek. 24 kwietnia 2019 r. urządzenie trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Opis aparatu ratującego życie, a także relację z uroczystego przekazania znajdziecie tutaj.

Wspominając o 7. Biegu, nie można zapomnieć o Panu C.! 😉 To sympatyczny, wesoły stworek, który stał się symbolem aparatu „CARPEDIEM” i stale nam towarzyszył w przygotowaniach do Biegu. Pan C. wspomaga, poprawia pracę nerek i serca chorych noworodków i niemowląt oraz jest niezwykle pomocny w intensywnej terapii i ratowaniu życia.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli naszą inicjatywę i mamy nadzieję, że będziecie z nami także w tym roku! Naszym tegorocznym celem jest zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych o nazwie CUSA. Aby zapisać się na wybrany bieg, wystarczy wejść na stronę Fundacji Tesco. Czekamy na Was!

Obejrzyjcie zdjęcia i film z 7. Biegu Charytatywnego – na nudę nie narzekaliśmy! 🙂