Uroczyste otwarcie 6. edycji programu „Decydujesz, pomagamy” w Żywcu

01/07/2019

Piękny, słoneczny poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, godz. 9:00. 3…2…1.. Start! 🙂 6. edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” zaczęła się na dobre.

Żywieckie Tesco wraz z zastępcą Kierownika Sklepu – Anną Twaróg – oraz pracownikami powitało pomysłodawców projektów zakwalifikowanych do finału oraz przedstawiciela władz lokalnych – zastępcę Burmistrza Miasta Żywca, pana Marka Czula. Po serdecznym przywitaniu naszych wspaniałych gości rozmawialiśmy o projektach, poznaliśmy nowe inicjatywy społeczne naszego miasta, wysłuchaliśmy podziękowania od pana Marka Czula dla Tesco, przekazaliśmy symbolicznie żetony do głosowania oraz zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Bardzo się cieszymy, że 6. edycja programu „Decydujesz, pomagamy” zawitała do naszych sklepów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego dnia 🙂

W żywieckim Tesco o nagrody grantowe walczą trzy wspaniałe, lokalne Stowarzyszenia:

1) STOWARZYSZENIE PARAMUS z projektem „Chcę pomóc, mogę pomóc – e-wolontariusz to JA!”
Dzięki projektowi e-wolontariusze będą mogli uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach. E-wolontariat to dziedzina wolontariatu, która daje możliwość każdemu. Pani Teresa Cimała, prezes Stowarzyszenia oraz pomysłodawca projektu, mówi nam,że projekt zakłada przede wszystkim włączenie do działania osób niepełnosprawnych, którzy dzięki e-wolontariacie będą mogli pomagać w realizacji najpiękniejszych wydarzeń, akcji oraz działań, nie wychodząc z domu. Dodaje również, że niepełnosprawność nie jest tu żadnym ograniczeniem i dzięki temu takie osoby będą mogły się rozwijać oraz budować lepszy, nowoczesny świat. – Chcemy pomóc osobom niepełnosprawnym, aby stały się pełnosprawnymi online poprzez e-wolontariat… Bardzo często dostaję zapytania oraz maile od osób z różnymi niepełnosprawnościami, jak mogą zaistnieć i pomagać. Bardzo tego chcą i potrzebują, ponieważ sami dostają pomoc od innych. Tak zrodził się pomysł e-wolontariatu na Żywiecczyźnie – mówi pani Teresa.

2) Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej z projektem „Robaczkowy Żywiec Jutra”
To projekt , który bawi, wzbudza emocje, rozwija przyrodniczo oraz pomoże najmłodszym wyruszyć w podróż do świata stworzonego przez najmniejszych przyjaciół człowieka. Będzie to wydarzenie, które uwrażliwi ręce, wyzwoli duszę, uwolni ciało, opowie historie przyrodnicze. Pani Sandra Deka, prezes Stowarzyszenia oraz pomysłodawca projektu, opowiada, iż projekt pozwoli dzieciom na stałe wkroczyć w cudowny świat owadów – pszczół, ślimaków i motyli. Ma nadzieję również, że takie doświadczenie da nowym pokoleniom wspaniałe doświadczenia oraz emocje, aby budować lepszy Żywiec Jutra. Wspomina w naszej rozmowie, że jest już „weteranką” programu „Decydujesz, pomagamy”, ponieważ projekt Jej pomysłu bierze udział w głosowaniu już kolejny raz. „Robaczkowy Żywiec Jutra” jest kontynuacją poprzednich projektów: „Teatralny Żywiec Jutra”, „Taneczny Żywiec Jutra”, „Ceramiczny Żywiec Jutra” oraz „Rytmiczny Żywiec Jutra”, a wszystko to dla dzieci z ich powiatu. – Kocham to, co robię, i nigdy nie przestanę – Żywiec Jutra to moje kolejne dziecko – mówi pani Sandra.

3) STOWARZYSZENIE SÓLKICZORA.PL z projektem „Reaktywujemy boisko dla dzieciaków Szkoły Fundacji Elementarz w małej wiosce Sól Kiczora”
Celem projektu jest reaktywacja boiska integracyjnej Szkoły Podstawowej Fundacji. Realizacja projektu da szanse uczniom rozwijania się w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Uczniowie będą mieli możliwość bezpiecznego uprawiania siatkówki, koszykówki oraz piłki nożnej. Przedstawiciel Stowarzyszenia pan Przemysław Romanek bardzo mocno zachęca do głosowania na swój projekt, ponieważ, jak sam mówi, Sól Kiczora to bardzo mała wieś z okolic Żywca, która potrzebuje pomocy oraz wsparcia innych, aby osiągnąć wymarzony cel dla dzieci. – Nasze dzieciaki potrzebują miejsca aby wyjść z domu, grać i rozwijać się w godnych warunkach sportowych. Nie mamy takiego boiska jakie są na przykład w Żywcu. Wy macie Orliki, boisko Koszarawa czy inne. My jako mała wioska chcemy zapewnić naszym podopiecznym możliwość spełniania się sportowo, ruchowo, chcemy, aby mogli bawić się i grać w dogodnych dla nich warunkach. Obecnie nasze dzieci komponują bramki ze starych opon lub desek, które pozwolą zabrać z domu rodzice, jak było w latach 80. Chcemy dla nich boiska z prawdziwego zdarzenia – mówi pan Przemek.

Życzymy każdemu Stowarzyszeniu ogromu głosów oraz wsparcia naszych klientów. 🙂 Niech wygra najlepszy! 🙂

Aleksandra Mieszczak z całym zespołem Tesco Żywiec