Wspólnie zmieniamy najbliższe otoczenie na lepsze

25/06/2019

Podczas V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” nasi klienci w całej Europie Środkowej oddali 14 337 568 głosów, z czego w Polsce organizacje zebrały ponad 5,5 mln z nich! Takie wyniki napawają nas dumą! Co jeszcze się działo podczas poprzedniej odsłony programu i kto „rozbił bank”, czyli zdobył najwięcej żetonów od klientów?

Do programu zgłoszono 884 projekty, zaś nasi klienci oraz koleżanki i koledzy w całym kraju wybrali b z nich, którym Tesco oraz Fundacja Tesco przekazała granty na realizację pomysłów na łączną kwotę 1 125 000 zł. W każdym z mikroregionów wsparcie finansowe otrzymały aż 3 inicjatywy społeczne! Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa mazowieckiego, oddając 904 421 głosów na projekty w swoim regionie.

Największą liczbę głosów (54 394) w skali całego kraju w V edycji zdobył projekt „Warsztaty dla dzieci chorujących onkologicznie”, zgłoszony przez Stowarzyszenie Unicorn z Krakowa. Jest to Organizacja Pożytku Publicznego, która działa od 1999 roku. Dzięki pomocy władz Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego stworzyli oni Dom Unicornu, do którego po poradę i wsparcie przychodzą chorzy na nowotwory oraz ich bliscy. Obecnie ich działalność koncentruje się wokół trzech obszarów: Centrum Psychoonkologii, Klubu Unicornu i wolontariatu. Oprócz działań lokalnych, adresowanych do mieszkańców Krakowa i okolic, od lat realizują również wielospecjalistyczne projekty, dzięki którym mogą wielowymiarowo pomagać osobom z całej Polski – zarówno chorym, jak również ich bliskim.

Projekt zgłoszony do naszej programu obejmuje organizację 3-dniowych warsztatów dla dzieci chorych i ich opiekunów w Centrum Psychoonkologii Unicorn, które odbędą się od 2 do 4 sierpnia. Zostaną zorganizowane: warsztaty z psychologiem dla dzieci i rodziców, praktyczne zajęcia z dietetykiem, a także zajęcia ruchowe, plastyczne oraz muzyczne. Dzieci będą miały szansę zapomnieć o chorobie i doskonale się bawić w towarzystwie swoich rówieśników. Projekt skierowany jest do rodzin w społeczności lokalnej, które doświadczają choroby nowotworowej.

Przypominamy Wam, że właśnie trwa VI edycja programu, a aktywni mieszkańcy mają ponowną szansę na zdobycie grantów. Wszystko rozstrzygnie się podczas głosownia w naszych sklepach, które potrwa do 14 lipca. Motywujcie klientów do wrzucania żetonów do urn, zaś organizacje do promowania swoich projektów w naszych sklepach. Niech o naszej inicjatywie będzie głośno! 😉