Biegiem! Jest poCUSA! – już wkrótce ruszają zapisy na 8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco

14/06/2019

Czy można biegać i pomagać jednocześnie? Uczestnicy Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco co roku udowodniają, że można, bawiąc się przy tym doskonale. Jego kolejna, 8. już edycja odbędzie się 31 sierpnia, w ostatnią sobotę wakacji. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych o nazwie CUSA. Sprzęt trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie będzie pomagał leczyć małych pacjentów. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do tego zakupu – wystarczy pobiec z nami na Błoniach. Zapisy ruszają już w środę, 19 czerwca!

8. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco będzie nie lada gratką dla biegaczy zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, jak również ich rodzin i przyjaciół. Wystartować będzie można w biegach: Głównym na dystansie 10 km, Rodzinnym o długości 3,5 km, Biegu na Szpilkach na 100 m i biegach dla dzieci. Swoich sił będą mogły spróbować również najmłodsze maluchy, dla których zostanie zorganizowany specjalny bieg bobasa. Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie – w miasteczku biegowym nie zabraknie pokazów, konkursów, degustacji i atrakcji promujących zdrowy tryb życia. 19 czerwca o godz. 10:00 na odświeżonej stronie Fundacji Tesco ruszają zapisy na bieg. Koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Na ratunek dzieciom
Tym razem zbieramy pieniądze na zakup noża ultradźwiękowego CUSA Excel+, inaczej Cavitron Ultrasonic Surgical Aspirator. To urządzenie chirurgiczne przeznaczone do małoinwazyjnego usuwania zmian w narządach tkankowych, głównie mózgu, ale także wątrobie, nerkach lub trzustce. Aparat jest standardowym wyposażeniem bloku operacyjnego. Nóż ultradźwiękowy, który od 10 lat posiada szpital w Prokocimiu, wyciął już około 400 zmian patologicznych u dzieci. – Po tak długim okresie eksploatacji aparat musi być wymieniony. Od jego niezawodności zależy skuteczność bardzo trudnych operacji dzieci głównie z chorobami onkologicznymi. Liczymy na to, że jak zawsze biegacze nas nie zawiodą i jeszcze w tym roku nowy sprzęt trafi na blok – mówi prof. Krzysztof Fyderek, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – Zapraszamy wszystkich, dla których ratowanie zdrowia i życia dzieci z Małopolski jest szczególnie ważne, aby wzięli udział w naszym biegu – zachęca Daria Kulińska, prezes zarządu Fundacji Tesco. – Pragniemy, aby biegacze, zarówno profesjonalni, jak i amatorzy, przyłączyli się do nas i razem ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi zamanifestowali 31 sierpnia na krakowskich Błoniach poparcie dla naszego celu. Jesteśmy przekonani, że możemy go osiągnąć wspólnym wysiłkiem, świetnie się przy tym bawiąc – dodaje.

Ponad milion złotych pomocy
Dzięki siedmiu dotychczasowym edycjom Biegu Charytatywnego Fundacja Tesco przekazała już 1 047 255 zł na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. W biegach łącznie zaangażowanych było ponad 10 000 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 57 154 km. Dzięki wsparciu uczestników, partnerów i wolontariuszy biegu, dzieci leczą się w przyjaznych warunkach i korzystają z nowoczesnej aparatury. Dlatego także 31 sierpnia nie może zabraknąć Was na Błoniach!