Aplikacje, które ułatwiają nam codzienne życie

11/06/2019

Wyobrażacie sobie jeszcze życie bez smartfonów? My nie! I choć potrafią skutecznie „zjadać” nam czas, nie sposób nie docenić ich przydatności – w podróży, organizacji obowiązków, porządkowaniu finansów, pilnowania planów treningowych i wielu innych, codziennych sprawach. Grunt to znaleźć idealną aplikację! Przejrzyjcie nasze propozycje, dzięki którym możecie ułatwić sobie życie.

Kalendarz Google
Zacznijmy od podstaw! Mnóstwo obowiązków, spotkania, urodziny, wywiadówka w szkole – każdy dzień, tydzień i miesiąc przynoszą szereg rzeczy, o których musimy pamiętać. Papierowe notatki i książkowe kalendarze zajmują dużo miejsca i łatwo je zgubić, dlatego aplikacja „Kalendarz Google” to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie czasu i zaplanowanie wszystkich aktywności. Możecie „łączyć” swoje kalendarze z kalendarzami całej rodziny lub przyjaciół, planując wspólnie, a także wyznaczać cele, np. „biegam trzy razy w tygodniu” – o nich również aplikacja automatycznie Wam przypomni! Dodatkowo „Kalendarz Google” współpracuje z wszystkimi kalendarzami na Waszych telefonach, gromadząc z nich dane w jednym miejscu.

Jakdojade
Kursowanie autobusów i tramwajów potrafi spędzić nam sen z powiek – zarówno w naszym, jak i obcym mieście. Dlatego „Jakdojade” to podstawowa pozycja dla wszystkich podróżujących komunikacją miejską – znajdziecie w niej aktualne rozkłady i mapy przystanków, połączeń i tras komunikacji w największych polskich miastach, a lista lokalizacji stale się powiększa. W wielu za pośrednictwem aplikacji możecie również dokonać wygodnego zakupu biletów. Aby korzystać z „Jakdojade”, nie musimy nawet znać nazwy docelowego przystanku – wystarczy wpisać adres, pod który chcemy dotrzeć. Aplikacja skieruje nas również do najbliższego przystanku, jeśli udostępnimy jej naszą lokalizację.

Mój budżet
Macie wrażenie, że pieniądze przeciekają Wam przez palce? Planowaliście oszczędzić na wakacje, ale w tym miesiącu znów się nie udało? Nie kontrolujecie, ile środków przeznaczacie w każdym tygodniu na zakupy spożywcze? Jest na to sposób! Aplikacja „Mój budżet” pozwala na rejestrację wszystkich wydatków, klasyfikowanie ich, sporządzanie okresowych bilansów, ustalanie limitów i planowanie zarówno mniejszych, jak i większych oszczędności czy zakupów. Pełna kontrola nad finansami to większy spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa dla całej rodziny. Dodatkowo „Mój budżet” działa offline, dzięki czemu Wasze dane finansowe nie mają możliwości wydostania się na zewnątrz.

MyFitnessPal
Wbrew pozorom najtrudniejsze w utrzymywaniu zdrowego trybu życia nie są regularne ćwiczenia, ale połączenie ich z odpowiednią dietą. Planowanie posiłków, liczenie kalorii, odhaczanie treningów i stała kontrola nad wagą – z aplikacją „MyFitnessPal” możecie to sobie znacznie ułatwić. Dążenie do celu jest dużo trudniejsze w pojedynkę, dlatego z pomocą tej aplikacji możecie pracować nad formą i zrzuceniem dodatkowych kilogramów wraz ze znajomymi, śledząc swoje postępy i motywując się nawzajem. W bazie znajdziecie listę ponad 6 milionów produktów oraz skaner kodów kreskowych, który wyszuka je za Was automatycznie. Warto mieć w telefonie takiego pomocnika!

Listonic
Powrót do domu z ciężką torba zakupów, a tam… okazuje się, że zapomnieliście czegoś bardzo ważnego. Spisana na kolanie lista, zgubiona jeszcze w drodze do sklepu lub sporządzona tak chaotycznie, że niektóre alejki musieliście odwiedzać kilkukrotnie. Brzmi znajomo, prawda? Mobilna lista zakupów w aplikacji „Listonic” sprawia, że zapanowanie nad zarówno codziennymi, jak i większymi zakupami staje się bułką z masłem. Głosowe dodawanie produktów, opcja segregacji czy możliwość udostępniania listy innym to tylko niektóre funkcje aplikacji. Jeśli to za mało, aby Was przekonać, „Listonic” oferuje też porady kulinarne, jak sprytnie kupować, przechowywać i przygotowywać to, co planujecie kupić.

Clubcard
A skoro jesteśmy już przy liście zakupów… Idealnym partnerem w codziennym kompletowaniu produktów dla całej rodziny jest nasza nowa aplikacja Clubcard. Teraz wszystkie korzyści z Clubcard możecie mieć zawsze pod ręką! Aplikacja to prosty sposób na sprawdzenie stanu swojego konta, szybki dostęp do bonów i kuponów, wszystkich aktualnych ofert promocyjnych oraz o wiele więcej! Szczególnie dla koleżanek i kolegów z Tesco, którzy od tego miesiąca mogą za pośrednictwem aplikacji korzystać ze Stałej zniżki 10% i nieustannie śledzić jej wykorzystanie. Dodatkowo, aby uczcić wprowadzenie nowej funkcjonalności, przygotowaliśmy dla Was specjalną, dodatkową zniżkę na zakupy! Wszystkie koleżanki i koledzy korzystający z aplikacji czy tradycyjnej karty ze stałą zniżką, w dniach 12–15 czerwca mogą skorzystać z łącznego 20% rabatu na zakupy. Więcej informacji o aplikacji znajdziecie tutaj.