Bistro w nowej, ekologicznej odsłonie

05/06/2019

We wszystkich restauracjach Bistro w naszych sklepach zakończyliśmy wymianę jednorazowych sztućców i talerzy na naczynia wielokrotnego użytku. Dzięki nowej zastawie korzystanie z Bistro stanie się nie tylko przyjemniejsze, ale również przyjazne środowisku.

Wymiana jednorazowych sztućców, talerzy oraz kubków to jedno z założeń, jakie postawiliśmy sobie w ramach zobowiązania dotyczącego zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko. W każdej z 39 restauracji Bistro wprowadzone zostały metalowe sztućce oraz ceramiczne kubki i talerze. Z restauracji zniknęły również kosze na śmieci.
Już teraz widzimy, że nasi klienci chętnie kupują jedzenie w nowej zastawie. W ubiegłym tygodniu podczas wizyty w Bistro na nowych, ekologicznych talerzach nasi klienci skosztowali blisko 70 tys. posiłków. Zmiana ta jest również bardzo ważna dla naszego środowiska.
Czy wiedzieliście, że jeden talerz ceramiczny zastąpi aż 625 talerzy papierowych? Łącznie, rezygnując z naczyń jednorazowego użytku, zaoszczędzimy aż 4,5 mln talerzy papierowych, które w ubiegłym roku zostały zużyte w restauracjach Bistro w Polsce. Klienci w ciągu roku wykorzystali również 9,5 mln plastikowych sztućców oraz ponad 500 tys. kubków papierowych. To ogromne ilości, które obciążały nasze środowisko.
Ta zmiana nie byłaby możliwa dzięki Wam. Dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom z Bistro za tak duże zaangażowanie oraz pomoc podczas wprowadzania zmian. Dzięki Wam Bistro to miejsce, w którym można skosztować pysznych dań w przyjemnej atmosferze i miłej obsłudze.
A jak Wam podoba się ta zmiana? Powiedzcie nam co najbardziej podoba Wam się w odmienionym Bistro. Dla pierwszych 10 osób, które odpowiedzą w komentarzu poniżej, rozdamy kubeczki Bistro. 🙂