Uchroń się przed słońcem i kleszczami!

29/05/2019

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Aby jednak urlop kojarzył się wyłącznie z cudownym relaksem, warto rozsądnie korzystać z dobrodziejstw lata, czyli odpowiednio chronić się przed ukąszeniem przez kleszcza, a swoją skórę przed słońcem.

Lato wprawia nas w dobry nastrój i inspiruje do aktywnego spędzania czasu. Wszystko to dzięki dobroczynnemu wpływowi światła, które stymuluje przysadkę mózgową i poprawia nasz nastrój. Jednak słońce może być też źródłem wielu zagrożeń dla naszego zdrowia. Długotrwałe przebywanie na słońcu naraża nas na nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne, a w efekcie uszkadza skórę. Dlatego warto ją chronić – spędzać dużo czasu w cieniu, zrezygnować z opalania w godz. 11:00–15:00, pić dziennie ok. 2 litrów wody, a także stosować kremy z wysokim filtrem UVA i UVB co najmniej na 15–20 minut przed planowaną ekspozycją na słońce.
Latem spędzamy sporo czasu na łonie natury, w związku z czym możemy być narażeni na ukąszenia kleszczy. „Przynosimy” je nie tylko z lasu, ale możemy je spotkać także na wszystkich terenach zielonych, w parkach, skwerach miejskich, przydomowych trawnikach i ogrodach. Jak najskuteczniej zminimalizować zagrożenie? Należy stosować odpowiedni ubiór, przed udaniem się na wyprawę zaszczepić się przeciwko schorzeniom, które wywołują ukąszenia kleszczy, a także posmarować skórę specjalnymi środkami, zaś po wycieczce np. do lasu dokładnie obejrzeć swoją skórę.

Od 30 maja do 1 czerwca w sklepach Tesco znajdziecie produkty do opalania oraz środki na skórę przeciw komarom taniej o 20%! Więcej informacji tutaj.