Duża pomoc dla małych przyjaciół

20/05/2019

Kierując się naszym celem niemarnowania żywności, zdecydowaliśmy się na współpracę z organizacjami charytatywnymi pomagającymi zwierzętom, jednocześnie nadal współpracując z organizacjami, które opiekują się ludźmi w potrzebie. Chcemy zachęcić organizacje charytatywne do odbioru nabiału, mięsa, pieczywa, owoców i warzyw, które z różnych względów nie są przekazywane dla ludzi w potrzebie, ale idealnie nadadzą się na karmę dla zwierząt.

Wiemy, jak kosztowne jest utrzymanie i wyżywienie podopiecznych schronisk, ogrodów zoologicznych czy parków narodowych. Chcemy, aby każde potrzebujące zwierzę mogło żyć w godnych warunkach, dlatego postanowiliśmy przekazywać nadwyżki żywności z naszych sklepów do tych instytucji.

Zasady są bardzo proste! Każda zainteresowana organizacja, fundacja czy stowarzyszenie może zgłosić się do programu i rozpocząć odbieranie żywności zdatnej do spożycia przez zwierzęta, w najbliższym sklepie Tesco. Jeśli znacie taką instytucję w swojej okolicy, którą moglibyśmy wesprzeć, dajcie o tym znać do Małgorzaty Tokarz (malgorzata.tokarz@tesco.com).

Przyłączcie się do wypełniania pustych misek oraz walki z marnowaniem żywności! Pamiętacie akcję dokarmiania w bratysławskim ZOO i Parku Zwierząt Malkia pysznymi arbuzami? Mamy teraz szansę uszczęśliwić kolejne zwierzaki! 😉