Parę ciekawych faktów o „Decydujesz, pomagamy”

16/05/2019

Trwa właśnie VI edycja „Decydujesz, pomagamy” i z tej okazji zaprosiliśmy Was do konkursu wiedzy o programie, w którym trzeba było się wykazać także spostrzegawczością. Poznajcie zwycięzców tej rywalizacji. 😉

Dwa razy w tygodniu publikowaliśmy na MojeTesco.pl fakty o programie „Decydujesz, pomagamy”, które można było znaleźć różnych artykułach, nawet niezwiązanych z samym programem.
Poniżej znajdziecie 6 konkursowych faktów, oznaczonych czerwonym kolorem, które należało do nas wysłać (nagrodziliśmy tylko osoby, które podały 6 faktów):
1. W ciągu 5 edycji programu „Decydujesz, pomagamy” wsparliśmy w Polsce 1190 projektów organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych czy instytucji publicznych.
2. W ciągu 3 lat trwania programu „Decydujesz, pomagamy” nasi klienci w Polsce oddali do specjalnych urn 26 746 271 głosów.
3. Żeton, za pomocą którego głosuje się podczas programu „Decydujesz, pomagamy”, choć mały – ma średnicę 3 cm – przynosi realną zmianę.
4. W ramach programu „Decydujesz, pomagamy” dzielimy Polskę na 125 mikroregionów, a w każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż 3 inicjatywy społeczne.
5. Jednym ze zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” była Fundacja Akceptacja z Poznania, która przeciwdziała wykluczeniom społecznym i zajmuje się szkoleniami z pierwszej pomocy.
6. Od 4. edycji programu „Decydujesz, pomagamy” wszystkie organizacje, które dostały się do etapu głosowania, otrzymują wsparcie finansowe – zwycięzcom przyznajemy granty w wysokości 5 000 zł, 3 000 zł i 1 000 zł.

Najbardziej czujni okazali się:
1. Monika Bujok, Żywiec
2. Małgorzata Goławska, Krasnystaw
2. Aleksandra Mieszczak, Żywiec
3. Marcin Sankiewicz, Kościan

Serdecznie gratulujemy! To właśnie do tych osób powędrują nagrody-niespodzianki.

PS To jeszcze nie wszystko! Kolejna edycja konkursu odbędzie się w czerwcu i znów będziecie mieć szansę odnaleźć kolejne 6 faktów o naszym programie i zawalczyć o nagrody. 😉