Młodzi piłkarze z talentem w nogach i grantem w ręku

14/05/2019

Aktywizacja zawodowa seniorów, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe, a może inspirujący wykład o nowych technologiach? Do II edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, która odbyła się w 2017 roku, zgłoszono blisko 700 inicjatyw wspierających działania na rzecz lokalnej społeczności. Poznajcie organizację, która zdobyła wtedy najwięcej głosów naszych klientów!

Podczas II edycji programu otrzymaliśmy 700 zgłoszeń projektów, z czego wybraliśmy 410 – to one wzięły udział w głosowaniu za pomocą specjalnych żetonów. W naszych sklepach oddano wtedy 4,6 mln głosów! Los organizacji był w rękach naszych klientów i to właśnie oni wybrali 145 projektów, do których powędrowały granty na łączną sumę 750 tys. zł.

Największą liczbę głosów (49 144) w skali swojego mikroregionu oraz całego kraju zdobył wtedy projekt „Piłka łączy pokolenia – tato, mamo grajmy razem!”, zgłoszony przez Klub Sportowy „Warszawska Akademia Piłki Nożnej”. Projekt ten miał na celu stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców podczas zajęć sportowych oraz propagowanie aktywnej zabawy z najbliższymi. Akademia zapewniła, że przeprowadzi ciekawe formy treningów, które oderwą od telewizorów wszystkich członków rodziny. W ramach projektu zorganizowano piłkarski festyn rodzinny dla społeczności lokalnej – mieszkańców Woli i Bemowa, a także miesiąc bezpłatnych zajęć piłkarskich dla całych rodzin, które odbywały się przez pięć dni w tygodniu. Celem Klubu Sportowego było i jest promowanie piłki nożnej i aktywności fizycznej.

Uroczyste wręczenie czeku odbyło się 11 maja. Wzięli w nim udział przedstawiciele Tesco, klienci sklepu oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Obecni byli również finaliści poprzedniej edycji. Podczas gali goście mogli podziwiać zdolności młodych piłkarzy na specjalnym pokazie.

Obecnie trwa VI edycja programu, a aktywni mieszkańcy mają ponowną szansę na zdobycie grantów. Potrzebujemy pomocy każdego i każdej z Was, aby zachęcić naszych klientów do udziału w programie i pokazaniu, jak możemy wpłynąć na los lokalnych społeczności. Zadbajcie, by nasi klienci wiedzieli o inicjatywie, która zaprocentuje w ich najbliższym otoczeniu. Dziś skończyła się faza składnia wniosków, zaś głosowanie w naszych sklepach rozpocznie się 17 czerwca. Motywujcie klientów do wrzucania żetonów do urn, a organizacje do promowania swoich projektów w naszych sklepach. Niech o naszej inicjatywie będzie głośno! 😉