20 lat Pasaży Tesco!

03/05/2019

W 1999 roku przy hipermarkecie w Częstochowie powstał pierwszy w Polsce Pasaż Tesco. Dziś nasze centra handlowe to 129 punktów, które zapewniają klientom zróżnicowaną i bogatą ofertę, pozwalając tym samym na zrobienie kompleksowych zakupów w jednym miejscu. W 2019 roku, kiedy Tesco celebruje 100-lecie swojej działalności, my w Polsce świętujemy 20-lecie Pasaży Tesco.

20 lat nieustannego rozwoju
Przez 20 lat funkcjonowania na polskim rynku Pasaże Tesco nieustannie się rozwijały. W odpowiedzi na potrzeby rynku, zmieniający się styl życia i potrzeby konsumentów Pasaże pozyskiwały nowych najemców, tak aby klient robiący zakupy w naszych hipermarketach mógł przy okazji odwiedzić swoje ulubione sklepy oraz punkty usługowe. Na początku działalności większość wynajmujących lokale w naszych obiektach stanowili lokalni najemcy, jednak w ostatnich latach do ich grona sukcesywnie dołączały znane i lubiane marki sieciowe, które obecnie stanowią większość całego portfolio najemców – CCC, Deichmann czy RTV Euro AGD.
Minione lata to również projekt „downsizingu”, podczas którego wybrane hale sprzedaży hipermarketu zostały pomniejszone na rzecz rozwoju pasażu handlowego. Dzięki takim działaniom Pasaże Tesco zyskały topowych najemców, o których w badaniach mówili nam nasi klienci – TK Maxx, H&M, Martes Sport, Smyk, Rossmann czy Decathlon. Po wprowadzonych zmianach Pasaże Tesco zyskały również rozbudowane funkcje rozrywko-rekreacyjne. Nasze punkty to teraz nie tylko przestrzeń zakupowa, ale również miejsce przyjazne rodzinom.

Działania marketingowe i wizerunkowe
Pasaże od lat konsekwentnie rozwijają swoje działania eventowe, marketingowe i komunikacyjne. Rokrocznie odbywają się tam liczne eventy, akcje lojalnościowe oraz wydarzenia skierowane do lokalnych społeczności. W latach 2015–2016 w programie „Poznaj bliskiego sąsiada” wzięło udział kilkaset organizacji pozarządowych, które na terenie Pasaży Tesco organizowały wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, prezentacje czy konsultacje. Projekt został nagrodzony prestiżową nagrodą Złotego Spinacza 2015 oraz międzynarodową nagrodą – Stevie Awards 2016.
2017 rok był również przełomowy dla Pasaży Tesco, ponieważ zorganizowaliśmy swoją pierwszą kampanię wizerunkową. Do projektu zaprosiliśmy znane medialnie osoby – Małgorzatę Rozenek-Majdan, Paulinę Krupińską i Mateusza Gesslera.
Sukcesem była również książka, w której zostały zawarte porady naszych Ambasadorów – podczas dwóch akcji lojalnościowych rozdaliśmy ponad 22 tysiące egzemplarzy. Ogrom pracy i godziny spędzone na realizacji wszystkich naszych pomysłów zostały docenione, bowiem kampania, którą przeprowadziliśmy, została nagrodzona brązową statuetką Stevie Awards w kategorii „Kampania marketingowa roku w branży handlowej”.

Mocny zespół Pasaży Tesco – razem od lat!
Zespół Pasaży Tesco tworzy 27 osób, które odpowiadają za zarządzanie, wynajem powierzchni handlowych oraz administrację i marketing. Duża część zespołu to pracownicy, którzy z firmą związani są od kilkunastu lat. Na przykład Barbara Jelonek – jest z nami od samego początku i dziś pełni funkcję Regionalnego Kierownika ds. Zarządzania Pasażami. Basia od początku tworzyła dział i dobrze pamięta trudy pierwszych działań i funkcjonowania Pasaży Tesco. – Pracuję w Tesco od 22 lat. Pamiętam czasy, jak było nas kilkoro w firmie, to był inny charakter pracy. Z ogromnym sentymentem wspominam początki i cieszę się, że będąc jednym z pierwszych zatrudnionych w Krakowie pracowników, mogłam obserwować rozwój i dynamikę firmy na przestrzeni lat. Krakowski Pasaż przy ul. Kapelanka, którym obecnie zarządzam, to teraz jeden z naszych flagowych obiektów. Cieszę się, że jestem częścią działu Zarządzania Pasażami i mogę współpracować w tak fantastycznym zespole i wspólnie dla klientów przygotowywać jak najlepszą ofertę – mówi Basia.

Rok jubileuszowy
W tym roku dla klientów Pasaże Tesco przygotowują mnóstwo urodzinowych atrakcji. Na pewno spotkamy się na eventach urodzinowych w wybranych obiektach. Czekają nas również otwarcia nowych sklepów. Do grona najemców dołączą kolejne lubiane marki, na które nasi klienci czekają z niecierpliwością. Śledźcie naszą stronę www.pasaztesco.pl i świętujcie z nami ten wyjątkowy jubileusz!