Promocja jakich mało!

16/04/2019

Informacje wysyłane mailowo do organizacji pozarządowych, plakaty w sklepach czy rozdawanie broszur informacyjnych to w zasadzie podstawa w promowaniu naszego programu „Decydujesz, pomagamy”. Załogi sklepów na przestrzeni ostatnich lat udowodniły, że pomysłów mają dużo więcej!

W trakcie trwania programu nasze koleżanki i koledzy z CHM Żywiec pisali wiersze, robili plakaty, informowali poprzez radiowęzeł o inicjatywie i tworzyli niesamowitą atmosferę, gdy w różnego rodzaju przebraniach pomagali kasjerom wydawać żetony. Wszystkie ich pomysły cieszyły się dużym zainteresowaniem, a informacje o aktywnościach pojawiały się w lokalnych mediach.

Pełne zaangażowanie mogliśmy także zobaczyć w CHM Oława. Pracownicy wraz z przedstawicielami organizacji aktywnie motywowali klientów, aby zagłosowali na konkretny projekt. W sklepie odbyło się także wspólne szycie poduszek dla przesłodkich psiaków ze schroniska.

W SM Zawiercie wszyscy pracownicy aktywnie promowali zgłoszone projekty. Fundacja z Pomysłem, biorąca udział w „Decydujesz, pomagamy”, zaprosiła do udziału w grze terenowej, której akcja toczyła się na zabytkowym osiedlu TAZ w Zawierciu.

W CHM Kędzierzyn-Koźle wolontariusze pakowali zakupy klientom, a poprzez rozdawanie ulotek i rozmowy wspierali głosowanie. Pojawił się również duży plakat zachęcający do wzięcia udziału i oddania głosu.

W HM Rzeszów pojawili się m.in. przedstawiciele projektu „ACTIVE FAMILY – aktywnie po zdrowie całą rodziną!”, zgłoszonego przez Fundację „Pro Familia” na rzecz rozwoju nieinwazyjnych metod terapeutycznych. Zachęcali oni klientów do aktywności prozdrowotnej, przekazując wiedzę z zakresu żywienia oraz profilaktyki zdrowotnej.

W SM Żnin w otwarciu programu uczestniczyli Burmistrza miasta oraz lokalna prasa. Pracownicy rozdawali ulotki oraz informowali klientów o zasadach programu, zachęcając do głosowania.

Wolontariusze jednego z Fundacji „Centrum Animacji Społecznej”, jednego ze stowarzyszeń biorących udział w programie, pojawili się w CHM Kolbuszowa. Panie reprezentujące Fundację wręczały dzieciom własnoręcznie robione figurki z balonów i częstowały słodyczami.

Wspaniali goście z Fundacji Internationaler Bund Polska – „Seniorzy Na Przekór” aktywnie zachęcali do wsparcia ich projektu w Tychach. Sklep wypełniła melodyjna muzyka, a oczy wszystkich, którzy robili u nas zakupy, zwróciły się w kierunku energicznych tancerzy.

Sklep w Katowicach przy ul. Chorzowskiej również aktywnie promował program „Decydujesz, pomagamy”. Podopieczni Fundacji „Podaruj nadzieję”, która walczyła o grant, zachęcali klientów przy kasach do głosowania na swój projekt, a przedstawiciele Fundacji malowali buzie najmłodszych. Sklep odwiedziła też Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Arka Noego”, która zorganizowała minizawody sportowe dla dzieci.

Jak Ty możesz wesprzeć program?
Od 1 kwietnia do 3 maja lokalne organizacje czy grupy nieformalne mogą zgłaszać się do udziału w programie. Na tym etapie potrzebujemy Waszej pomocy, by przekazać wszystkim zainteresowanym informacje o „Decydujesz, pomagamy”. Wybrane inicjatywy wezmą udział w głosowaniu klientów, które będzie trwać od 17 czerwca do 14 lipca.
• Przekaż ulotki informacyjne lokalnym organizacjom charytatywnym i ludziom, którzy prowadzą lokalne projekty społeczne – może projekt, który dzięki Tobie zostanie zgłoszony, wygra?
• Mów klientom o programie – oni również mogą przekazać tę informację dalej.
Liczymy na Ciebie! Bądź dobrym sąsiadem i przekaż informację o konkursie. To Twoja szansa, by mieć pozytywny wpływ na lokalną społeczność. 😉