Tesco na Festiwalu Zero Waste

15/04/2019

Jak żyć bez odpadów, nie marnować jedzenia i „nosić się” bardziej eko – tego wszystkiego można się było dowiedzieć 13 kwietnia podczas pierwszego w Krakowie Festiwalu Zero Waste. A skoro mowa o niemarnowaniu, to nie mogło nas tam zabraknąć!

Tesco na wydarzeniu reprezentowała Małgorzata Tokarz, kierownik operacyjny ds. społeczności. Małgosia wzięła udział w dyskusji „Jak nie marnować jedzenia?”, wspólnie z przedstawicielami Banków Żywności, Foodsharing Kraków (inicjatywy społecznej prowadzącej Jadłodzielnie, czyli miejsca, gdzie można zostawić i zabrać żywność) oraz Venturis Horeca (firmy promującej innowacyjne rozwiązania służące ograniczaniu odpadów spożywczych). Mieliśmy zatem okazję po raz kolejny podzielić się naszymi doświadczeniami z obszaru walki z marnowaniem żywności i przekazywania nadwyżek produktów spożywczych.

Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Radio Kraków. W całodniowym spotkaniu można było wysłuchać wykładów ekspertów i paneli dyskusyjnych czy zakupić „bezodpadowe” niezbędniki – wszystko w duchu budowania świata „zero waste”, czyli bez zbędnych odpadów.