Już od 7 lat biegamy dla najmłodszych z Fundacją Tesco

12/04/2019

Ponad 10 tysięcy biegaczy i 1 milion złotych wsparcia – to imponujące osiągnięcia Biegów Charytatywnych Fundacji Tesco, których celem niezmiennie pozostaje pomaganie małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Z okazji urodzin Fundacji wspominamy historię tego niezwykłego wydarzenia i rozpoczynamy przygotowania do kolejnego biegu!

Bieganie z Fundacją potrafi zmęczyć nogi, ale za to jak uradować serca! Każdego roku, późnym latem, gromadzimy się na krakowskich Błoniach, by wprawić się w ruch i zebrać środki na kolejne potrzeby małych pacjentów. Każdy znajduje tam coś dla siebie – doświadczeni biegacze mogą wystartować na dystansie 10 kilometrów, rodziny z dziećmi chętnie uczestniczą w biegu na 3,5 kilometra, a najodważniejsze panie biorą udział w sprincie na szpilkach. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych, którzy rywalizują w odpowiednich grupach wiekowych. Atmosfery, która towarzyszy imprezie, nie da się poczuć nigdzie indziej!
Bieg Charytatywny to jednak coś więcej niż sportowe emocje i możliwość spotkania w gronie bliskich oraz koleżanek i kolegów. Dzięki pieniądzom z imprezy udało nam się już m.in. robota do rehabilitacji i pionizacji pacjentów, zakupić specjalną karetkę neonatologiczną oraz pierwsze w Polsce nerkoserce. Meta tej inicjatywy jest jeszcze daleko, bo nie kończymy z pomaganiem – dlatego w tym roku 31 sierpnia pobiegniemy po raz ósmy. Wpisujcie tę datę w kalendarze – nie może Was tam zabraknąć! 😉