Kroki milowe w historii Fundacji Tesco

11/04/2019

Przez 7 ostatnich lat Fundacja Tesco pomogła tysiącom dzieci oraz wsparła wiele wartościowych inicjatyw i projektów społecznych. Jesteście ciekawi, jak rysowała się historia Fundacji? Zapraszamy do lektury!

17 kwietnia 2012
Z inicjatywy Tesco Polska powstała Fundacja Tesco Dzieciom, która miała zajmować się wspieraniem wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież.

22 września 2012
Na krakowskich Błoniach odbył się I Bieg Charytatywny na 3,5 km, a dochód z tego wydarzenia (50 267,59 zł) został przekazany na doposażenie świetlicy dla dzieci w Klinice Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

31 sierpnia 2013
Odbył się II Bieg Charytatywny, tym razem na dwóch dystansach – 3,5 km i 10 km. Zebrano 94 495,75 zł, które przekazano na remont świetlic dla małych pacjentów oraz wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i medyczny Kliniki Neurologii Dziecięcej USD.

4 czerwca 2014
Fundacja podpisuje partnerstwo strategiczne z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci – jedną z najstarszych organizacji działających na rzecz potrzebujących dzieci w Polsce – przy realizacji zadań mających na celu poprawę jakości życia społecznego młodych ludzi.

30 sierpnia 2014
Startuje III Bieg Charytatywny, wraz z nową konkurencją – Biegiem na Szpilkach. Zebrano wtedy łącznie 120 362,50 zł dla Zakładu Fizjoterapii USD oraz remont i doposażenie sali rehabilitacyjnej.

23 października 2014
Uzyskanie statusu „Organizacji Pożytku Publicznego” – od tego momentu można przekazywać Fundacji swój 1% podatku, a ona sama została obdarzona bardzo dużym zaufaniem społecznym. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

6 grudnia 2014
Wyróżnienie odznaką „Przyjaciel Dziecka”, przyznawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – „za wrażliwość, zaangażowanie i serce wkładane w budowanie lepszej przyszłości dzieci.”

Czerwiec 2015
Fundacja została laureatem piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu o tytuł „Filantrop Krakowa A.D. 2014”. Wyróżniono ją za działania na rzecz dzieci w obszarach edukacji, pomocy społecznej i ochrony zdrowia. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrała Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Zarządu Fundacji.

12 września 2015
Odbył się IV Bieg Charytatywny, zaś dochód z wydarzenia – 142 129, 84 zł – został tradycyjnie przekazany na rzecz USD w Krakowie-Prokocimiu i pozwolił na wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, m.in. w specjalistyczną wannę do mycia poparzonych pacjentów.

11 grudnia 2015
Wyróżnienie medalem „50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w podziękowaniu za wkład w rozwój szpitala oraz wieloletnie i konsekwentne wspieranie działań charytatywnych.

Wiosna 2016
Startuje I edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Tesco Polska oraz Fundację Tesco Dzieciom. Łącznie w skali kraju przekazano 800 tys. zł na wsparcie 160 lokalnych inicjatyw. O tym, które organizacje otrzymały grant w wysokości 5 tys. zł, zadecydowali klienci w otwartych głosowaniach w naszych sklepach.

10 września 2016
„wyBIEGAM poMOC” – tak brzmiało hasło V Biegu Charytatywnego, na którego linii startu stanęło około 3 tys. uczestników. Zebrano ponad 200 tys. złotych na zakup innowacyjnego robota rehabilitacyjnego dla szpitala w Prokocimiu – Prodrobota, któremu nadaliśmy imię Bieguś.

2017
Zmiana nazwy Fundacji Tesco Dzieciom na Fundacja Tesco.

28 lutego 2017
Fundacja dołączyła do największego forum zrzeszającego grantodawców w Polsce – Forum Darczyńców. Dzięki temu ma większe możliwości współdziałania na rzecz rozwoju filantropii w Polsce i podnoszenia standardów działalności grantowej.

26 sierpnia 2017
Startuje VI Bieg Charytatywny. Celem było zebranie środków na zakup karetki neonatologicznej „N” dla USD w Krakowie. Dzięki wsparciu uczestników i darczyńców biegu przekazano Szpitalowi 220 tys. złotych!

1 września 2018
Odbył się VII Bieg Charytatywny pod hasłem „Carpe diem, biegiem!”. Tego dnia zebrano 220 tys. zł, które przekazano na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca o nazwie „CARPEDIEM”.

Historię Fundacji Tesco piszemy każdego dnia! Co dzieje się u nas teraz?

1 kwietnia 2019
Wystartowała VI edycja programu „Decydujesz, pomagamy”! Jeśli znacie lokalne organizacje pozarządowe czy grupy nieformalne, które mogą zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, których do tej pory nie miały możliwości wprowadzić w życie, zaproście ich do uczestnictwa. Wnioski można składać na stronie www.tesco.pl/pomagamy.
Potrzebujemy pomocy każdego i każdej z Was, aby zachęcić klientów do udziału w programie i pokazaniu, jak możemy wpłynąć na los lokalnych społeczności. Zadbajcie też, by nasi klienci wiedzieli o inicjatywie, która zaprocentuje w ich najbliższym otoczeniu. Zmotywujcie ich do oddawania głosów na projekt, który będzie dla nich najważniejszy. Razem możemy napisać niejedno szczęśliwe zakończenie! 🙂