Fundacja Tesco uczy, jak zdrowo jeść

09/04/2019

Odpowiednie nawyki żywieniowe to podstawa prawidłowego rozwoju w okresie dziecięcym. Organizm, który szybko się rozwija, potrzebuje do tego właściwego paliwa! Dlatego Fundacja Tesco dba o to, by szerzyć wiedzę o komponowaniu zbilansowanego jadłospisu u najmłodszych, a także ograniczać liczbę dzieci dotkniętych problemem niedożywienia. Z okazji urodzin organizacji przybliżamy kolejną stronę jej działalności!

Szczególne miejsce w działaniach Fundacji zajmują dwie inicjatywy.

„Zdrowo jeść” to ogólnopolski program dożywiania potrzebujących dzieci, który Fundacja realizuje wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci od 2012 roku. Skierowany jest on do podopiecznych dziennych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Rocznie obejmuje pomocą blisko tysiąc dzieciaków ze środowisk zagrożonych zjawiskiem wykluczenia społecznego oraz problemem niedożywienia. Program finansowany jest ze środków pochodzących ze zbiórki publicznej prowadzonej na terenie naszych sklepów w całym kraju. Czerwone puszki Fundacji Tesco znajdziecie przy kasach we wszystkich naszych sklepach.

Tymczasem od stycznia 2017 roku 226 dzieci z warszawskiego Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów” bierze udział w programie zdrowego odżywiania dzieci z niepełnosprawnością „Zdrowo jem z Fundacją Tesco”. Inicjatywa została stworzona specjalnie dla podopiecznych „Helenowa”, by odpowiedzieć na specjalne potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami. To projekt, który finansujemy ze środków przekazywanych jako 1% podatku, dlatego zachęcamy Was, abyście dołożyli do niego swoją cegiełkę przy okazji tegorocznych rozliczeń z fiskusem! Więcej o tym programie przeczycie m.in. w wywiadzie z dyrektorem Centrum TDP „Helenów”.