7. urodziny Fundacji Tesco – sto lat!

08/04/2019

17 kwietnia 2012 roku, z inicjatywy Tesco Polska, powstała Fundacja Tesco (do czerwca 2017 roku działająca pod nazwą „Fundacja Tesco Dzieciom”), zajmująca się wspieraniem wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież, a także lokalne społeczności. Właśnie obchodzi swoje 7. urodziny!

Uwaga, konkursy!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek. Od dziś do piątku 12 kwietnia w naszym portalu będziemy codziennie publikować krótkie konkursy, które sprawdzą Waszą wiedzę na temat Fundacji oraz pozwolą się wykazać, np. kulinarnie. Za każde zadanie będziemy przyznawać punkty, na końcu je podliczymy i nagrodzimy najlepsze osoby, które zdobyły najwięcej punkty. Warto więc włączyć się do naszej zabawy już w pierwszym dniu. 😉 Przygotowaliśmy też konkurs rysunkowo-fotograficzny dla Waszych pociech – niech wykażą się kreatywnością i zdobędą fantastyczne nagrody! Każdego dnia przeczytacie także artykuł o działaniach Fundacji na różnych polach oraz poznacie „liczbę dnia”. Jesteście ciekaw, co będzie się działo w najbliższych dniach? Odwiedzajcie Moje Tesco i bądźcie na bieżąco!

Poznaj nas lepiej
Działania Fundacji koncentrują się wokół takich obszarów, jak: edukacja, ochrona i promocja zdrowia, pomoc społeczna, w ramach których realizowane są programy zewnętrzne – skierowane do organizacji pozarządowych i instytucji publicznych (Bieg Charytatywny, „Zdrowo jeść”, „Decydujesz, pomagamy”, „Zdrowo jem z Fundacją Tesco” i Orszaki Mikołaja), a także wewnętrzne – dedykowane koleżankom, kolegom i ich rodzinom („Mądry start”, „Radość świąt” i „Anioły Tesco”).

Od 2014 roku Fundacja Tesco posiada także status „Organizacji Pożytku Publicznego”, co oznacza, że można ją wesprzeć swoim 1% podatku. Dołącz do nas i wspólnie pomóżmy niepełnosprawnym dzieciom z TPD Helenów jeść zdrowo i pełnowartościowo! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

„Anioły Tesco”
Ten wyjątkowy projekt to owoc współpracy Działu Personalnego Tesco oraz Fundacji Tesco. Powstał końcem ubiegłego roku z myślą o naszych Koleżankach i Kolegach, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych. Dzięki tej inicjatywie możemy wspierać się wzajemnie, a Tesco podwaja zebrane w ramach projektu środki. Możliwości zaangażowania się jest wiele:
– jednorazowe wsparcie poprzez potrącenie z wynagrodzenia zadeklarowanej kwoty,
– regularne, comiesięczne wsparcie przez potrącenie z wynagrodzenia zadeklarowanych środków,
– organizowane w sklepach czy biurze głównym kiermasze – świąteczne, walentynkowe, itp., na których prowadzone są zbiórki pieniędzy.
Już dziś możecie dołączyć do grona „Aniołów Tesco”! Więcej informacji znajdziecie tutaj.