Tesco na Retail Summit

04/04/2019

Walka z marnowaniem żywności, program „Decydujesz, pomagamy” czy praca nad przyjaznymi środowisku opakowaniami – o tym wszystkim mieliśmy okazję opowiedzieć w trakcie Retail Summit w Warszawie. Naszą firmę podczas jednej z najważniejszych konferencji sektora handlowego i spożywczego reprezentował Martin Behan.

Martin wziął udział w panelu dyskusyjnym „Zrównoważony rozwój w nowoczesnym biznesie”. W dyskusji uczestniczyli także m.in. przedstawiciele innych sieci handlowych i Banków Żywności. Rozmawiano o oczekiwaniach klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na społeczne podejście firm, wybierając te, które robią coś więcej na rzecz lokalnych społeczności czy środowiska naturalnego.

Na spotkaniu czołowych przedstawicieli branży spożywczej mieliśmy zatem okazję przypomnieć o całości naszej pracy na rzecz zmniejszania skali marnowania żywności czy o zobowiązaniach dotyczących plastikowych opakowań. Martin podkreślał, jak wyjątkowa jest nasza rola w podejmowaniu tych ważnych społecznie wyzwań. Przykładowo, w obszarze marnowania żywności łączymy naszych dostawców i własne operacje, a przy tym angażujemy klientów – dzięki temu mogąc realnie wpływać na zmniejszanie skali marnowania.

W Retail Summit wzięło udział ponad 1200 uczestników z 420 firm.