Tesco włącza się w działania ONZ na rzecz praw kobiet

08/03/2019

W wielu zakątkach globu świętujemy dziś Dzień Kobiet. To wspaniała okazja, by nie tylko złożyć wszystkim paniom piękne życzenia, ale i zamanifestować, jak ważne są ich osiągnięcia.

To dlatego przystąpiliśmy do ONZ-owskiego programu Women’s Empowerment Principles, który ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet w przedsiębiorstwach i zawiera standardy równości płci w społeczeństwie, miejscu zatrudnienia i na rynku pracy. Dzieląc się najlepszymi praktykami w tym zakresie oraz współpracując z innymi podmiotami, możemy zrobić w przyszłości jeszcze więcej.

Choć wciąż wiele przed nami, już teraz staramy się w Tesco aktywnie wspierać kobiety w ich ścieżce kariery. Jesteśmy m.in. członkiem „Klubu 30%” – międzynarodowej inicjatywy zrzeszającej organizacje, które wprowadzają parytet równościowy w zarządzie i kadrze kierowniczej swoich przedsiębiorstw. W Zarządzie Grupy Tesco kobiety stanowią 31%.

Ponadto zainaugurowaliśmy nowy projekt w naszym łańcuchu dostaw – „Assam Tea”. To inicjatywa, w ramach której wraz z organizacją UNICEF działamy globalnie na rzecz zapobiegania wyzysku dziewcząt i młodych kobiet pracujących przy uprawach herbaty w krajach azjatyckich.

W Europie Środkowej niezmiennie oferujemy naszym koleżankom możliwość elastycznego dopasowywania pracy i godzenia jej z wyzwaniami życia codziennego.