Pomoc ma wielką moc!

04/03/2019

Chcesz mieć więcej energii, poznać ciekawych ludzi i zyskać wdzięczność innych? Wyciągnij dłoń do potrzebujących pomocy! Nie bez przyczyny mówi się, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Warto zachęcać do bezinteresownego pomagania również swoje dzieci. Wesprze Was w tym nasz „Plan Dobrych Uczynków”. Niech dzieciaki podejmą nasze wyzwanie miłych gestów!

Jeśli chcecie pomagać mądrze i mieć pewność, że Wasze zasoby – czas, uwaga, pieniądze – będą dobrze spożytkowane, poszukajcie odpowiedniej organizacji pozarządowej i przekażcie jej 1% swojego podatku. Jedną z takich organizacji jest Fundacja Tesco. 1% to mało, 1 posiłek – wiele. Tak samo jest z dobrymi uczynkami. Już jeden, choćby najmniejszy może przynieść wiele korzyści. Dołączcie do nas i wspólnie pomóżmy potrzebującym dzieciom! Jak to zrobić, dowiecie się tutaj.

Podatki to oczywiście sprawa dla dorosłych. Wasze pociechy zachęcamy zaś do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie z pomaganiem w roli głównej. Poproście dzieci o napisanie, czemu pomaganie jest tak ważne, co im to daje (lepsze samopoczucie, zwiększenie poczucia wartości, świadomość, że zmieniają czyjeś życie na lepsze itd.) oraz w jaki sposób i dlaczego udzielają pomocy innym – rodzicom, rodzeństwu, przyjaciołom, nieznajomym czy zwierzętom. Nie muszą to być „wielkie” rzeczy. Wystarczy chwila rozmowy z kimś samotnym, dołączenie do akcji wolontariackiej, posprzątanie ogródka po zimie czy poczęstowanie kolegi/koleżanki drugim śniadaniem. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat. 🙂

Najlepsze 3 odpowiedzi (umieszczone w komentarzu pod tym artykułem) nagrodzimy upominkami – zabawkami – od Fundacji Tesco. Macie czas do 18 marca! Nie zapomnijcie napisać imienia i wieku swojego dziecka.

Tymczasem w robieniu dobrych uczynków pomoże Waszych pociechom specjalny plan, który możecie pobrać i wydrukować z załącznika poniżej. Nasz konkurs to na pewno dobra motywacja dla tych, którzy jeszcze nie pomagają, a chcieliby to robić. Czyńcie dobro wspólnie z dziećmi, zapełnijcie tydzień małymi działaniami, które mają wielkie znaczenie, i weźcie udział w konkursie!