Jubileuszowy Wielki Rock dla Małych Serc

01/03/2019

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert charytatywny Wielki Rock dla Małych Serc na rzecz Oddziału Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Szpitala, który wspieramy co roku podczas Biegów Charytatywnych Fundacji Tesco. Impreza odbędzie się 17 marca w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko, który wspiera akcję od samego początku, oraz jego goście: Damian Ukeje i Marek Piekarczyk.

Na Oddziale Kardiologii szpitala w Prokocimiu leczone są dzieci od 1. dnia życia do osiągnięcia pełnoletniości – głównie takie, które cierpią na wrodzone wady serca i układu krwionośnego. Rocznie przebywa tam około 1 000 dzieci. Obecnie najpilniejszą potrzebą oddziału jest lampa UV do leczenia żółtaczki poporodowej u noworodków. Kardiolodzy potrzebują również analizatora parametrów krytycznych, czyli aparatu, który szybko wykonuje m.in. gazometrię krwi, bada poziom glukozy oraz hematokryt. Ostatnia na liście potrzeb jest głowica do aparatu USG, która pozwoli ocenić narządy wewnętrzne leczonych dzieci.
Wielki Rock dla Małych Serc to akcja zrodzona z wdzięczności za życie małej Zuzi, która urodziła się z połową serca. Jej mama niestrudzenie od 5 lat organizuje kolejne edycje akcji. W tym czasie udało się zebrać ponad 128 tys. złotych! Pozwoliło to na doposażenie oddziału kardiologicznego w nowy kardiomonitor, defibrylator i pulsoksymetry oraz wykonanie prac remontowo-adaptacyjnych w Pracowni Angiografii. Dodatkowo zakupione zostały narzędzia chirurgiczne dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej.
Bilety na piąty, jubileuszowy koncert „Wielki Rock dla Małych Serc” są już dostępne na stronie Teatru im. Słowackiego w Krakowie w cenie od 60 zł (www.teatrwkrakowie.pl). Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego. Serdecznie zapraszamy!