1% to mało, 1 posiłek – wiele

04/02/2019

Fundacja Tesco od wielu lat wspiera wartościowe inicjatywy i projekty społeczne, których beneficjentami są dzieci i młodzież. Od 2014 r. Fundacja posiada także status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że można ją wesprzeć swoim 1% podatku. Dołącz do nas i wspólnie pomóżmy potrzebującym dzieciom!

Na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym jest czas do 30 kwietnia. Jednak już teraz warto zastanowić się, której organizacji przekażecie swój 1% podatku przy składaniu rocznej deklaracji podatkowej*. W tym roku 1% Waszego podatku przekazany Fundacji Tesco – już po raz trzeci – zapewni zdrowe posiłki dzieciom z niepełnosprawnościami z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.

Fundacji Tesco pomogła już tysiącom maluchów w całej Polsce, wsparła wiele programów społecznych czy lokalnych społeczności, a także nieustannie poprawia jakość życia społecznego.

Co udało nam się dokonać w 2018 roku? Tego dowiecie się z grafiki poniżej.

Jak przekazać 1% Fundacji Tesco? Można to zrobić, wpisując w odpowiednią rubrykę rocznego zeznania podatkowego numer KRS: 0000 418 218. Szczegóły znajdziecie na stronie www.fundacjatesco.pl/jedenprocent.

Jeśli los najmłodszych z Centrum „Helenów” nie jest Wam obojętny, pomóżcie Fundacji wpłynąć na polepszenie ich życia i zapewnić im zdrowe posiłki. Dziękujemy za wsparcie!

* Pamiętajcie, że tegoroczne zeznanie podatkowe przygotuje za podatników Urząd Skarbowy bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Taki PIT między 15 lutego i 30 kwietnia będzie można zweryfikować i zaakceptować w Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl, uwzględniając wtedy 1% podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego. Jeżeli w poprzednim roku wskazaliście Fundację Tesco, zostanie to przepisane na bieżący rok. Jeżeli nie, wpisz KRS i dane Fundacji samodzielnie.