Poznaj lepiej żywieckie projekty

28/01/2019

W naszych sklepach trwa głosowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy“. Przybliżamy jeden z projektów, na który mogą oddać głos klienci w Tesco Żywiec.

Projekt „Ceramiczny Żywiec Jutra“ to kontynuacja trzech poprzednich inicjatyw, które brały udział w programie „Decydujesz, pomagamy“ („Teatralny Żywiec Jutra“ – II edycja, „Rytmiczny Żywiec Jutra“ – III edycja, Taneczny Żywiec Jutra ” – IV edycja). Wszystkie zostały nagrodzone grantami od Tesco, dzięki którym ich pomysłodawczyni Sandra Deka mogła realizować marzenia najmniejszych obywateli naszego miasta.

Dla dobra społeczności
„Żywiec Jutra“ to projekt edukacyjny, który w 2016 roku do życia powołało małżeństwo Sandra i Witold Deka. Połączyli oni siły Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej, Zakładu Fotograficznego „U Jarka“ i ogólnopolskiej agencji reklamowej. Inicjatywa miała na celu zaangażowanie rodzin z naszego regionu do wspólnego działania, spotykania się, rozmawiania, bliskości, bycia częścią Żywca. Sandra Deka, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej to znana animatorka Żywiecczyzny – ma na swoim koncie wielkie projekty, które bardzo wsparły mieszkańców naszego miasta. Jest zawsze tam gdzie inni potrzebują pomocy. Sandra była również uczestniczką programu „The Wall“ – wygraj marzenia, a zebrane środki przeznaczyła na Stowarzyszenie oraz salę sensoryczną dla dzieci niepełnosprawnych. W 2018 roku odebrała Srebrną Gwiazdę Wolontariatu. Naszym zdaniem najlepiej opisują ją słowa Jana Pawła II umieszczane w materiałach promocyjnych stowarzyszenia: „Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada ,lecz przez to ,kim jest,nie przez to co ma ,lecz przez to czym dzieli się z innymi“.

Świat ceramiki
Sandra Deka, o kolejnym zgłoszonym przez Stowarzyszenie projekcie „Ceramiczny Żywiec Jutra“ mówi, że pomoże najmłodszym wyruszyć w podróż do świata stworzonego przez ceramikę. Będzie to wydarzenie, które uwrażliwi dłonie, wyzwoli duszę, uwolni ciało, opowie historię formami gliny. Być może pozwoli dzieciom trwale wkroczyć w cudowny świat tworzyw oraz wyrobów powstałych w wyniku wypalenia. Da nowym pokoleniom miasta doświadczenia, emocje, pobudzi zmysły, by budować lepszy, nowy Żywiec jutra. Trzymamy kciuki i zachęcamy do głosowania.

Inne ważne projekty, które wsparły naszą lokalną społeczność:
– Sala Sensira – wyjątkowa sala sensoryczna dla dzieci niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu.
– Wesoły Szpital – miejsce do zabawy dla małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego w żywieckim szpitalu
– Żywieckie Mamy (grupa zamknięta na Facebooku)
– Żywieckie Mamy: wspierają LOKALNY BIZNES (grupa zamknięta na Facebooku)
– Spotkanie w szpilkach
– Zwierzaczkowy Żywiec Jutra
– Przedsiębiorczość jest KOBIETĄ
– Przedsiębiorczość JUTRA
– Matematyczny Żywiec Jutra
– Zbiórka krwi
– Spotkanie z pasją
– Pomagamy Remkowi (wsparcie dla Podopiecznego Stowarzyszenia)

Aleksandra Mieszczak
Specjalista ds.Obsługi Klienta
CHM Żywiec