Trzy, dwa, jeden…

29/12/2018

Pojutrze Sylwester, czyli ostatni dzień 2018 roku. Większość z nas ma już na pewno plany na tę magiczną noc. Co z tymi, którzy odkładali swoje decyzje na ostatnią chwilę lub postanowili spędzić te chwile w domu? Mamy dla Was pomysły na Sylwestra last minute!

Wbrew pozorom do Sylwestra zostało jeszcze sporo czasu! Na pewno wystarczająco, by zorganizować małą domówkę – zaproście znajomych, wśród których być może znajdzie się przynajmniej kilka osób, które również nie wiedziały, jak zagospodarować sobie czas w ten wieczór, przygotujcie kilka przekąsek (lub poproście przyjaciół, by przynieśli ze sobą np. butelkę alkoholu), przygotujcie dobrą muzykę, rozwieście kilka sznurów światełek, przestawcie meble, by zorganizować trochę przestrzeni do tańca i… gotowe. By wyprawić udane przyjęcie, naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku!

Na roztańczonych ulicach
Macie ochotę na dużo większą imprezę? W większości dużych miast tego dnia organizowane są widowiskowe, niebiletowane koncerty na otwartym powietrzu. Największe gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej bawią wówczas przez całą noc zgromadzoną np. na rynku miasta publiczność. Nie trzeba bać się o to, że zmarzniemy – gorące rytmy na pewno rozgrzeją wszystkich do czerwoności, choć warto oczywiście zabrać ze sobą czapkę i rękawiczki. Właściwie gdziekolwiek się wówczas nie udamy, miasto z pewnością nie będzie spało – miejskim Sylwestrom towarzyszy zwykle także spektakularny pokaz fajerwerków. Pamiętajmy jednak, że taka „wybuchowa” noc to spory stres dla naszych czworonogich pupili, dlatego starajmy się ograniczyć strzelanie, jeśli władze miasta organizują już własny pokaz. Zadbajmy także o bezpieczeństwo własne i naszych dzieci – sztuczne ognie wymagają ostrożności!

W kinowym fotelu
Innym pomysłem będzie spędzenie Sylwestra np. w kinie. Jeśli nie lubicie tańca i głośnej muzyki, chcecie nadrobić filmowe zaległości lub ostrzycie sobie apetyt na przedpremierowe pokazy, to idealne rozwiązanie. Taka forma spędzania ostatniej nocy roku staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna, i choć o bilety może być już teraz trudno, warto spróbować swojej szansy – podczas takiej kinowej imprezy nie brakuje nigdy lampki szampana, a poza tym ciekawych rozmów, dobrej zabawy i oczywiście… świetnych filmów, które wzruszają, śmieszą i rozbudzają wyobraźnię. To doskonała propozycja zarówno dla grup i par, jak i singli.

W domowym zaciszu
To tylko kilka pomysłów na niedzielną noc – jeśli żaden z nich nie przypadł Wam do gustu, wspaniałego Sylwestra możecie spędzić również w domu. To doskonała okazja, by przygotować np. romantyczną kolację dla dwojga. Pyszne, aromatyczne jedzenie, świece i nastrojowa muzyka to propozycja dla tych, którzy wolą bawić się nieco bardziej kameralnie. Pamiętajmy, że tej nocy nie obowiązują nas żadne żelazne reguły (poza tymi dotyczącymi bezpieczeństwa!). Każdy z nas ma prawo do takiej zabawy, na jaką ma ochotę – i w takim towarzystwie, w jakim czuje się najbardziej komfortowo! Życzymy wszystkim koleżankom i kolegom magicznego, kolorowego i cudownego Sylwestra!