Podsumowanie 22. Świątecznej Zbiórki Żywności w Tesco

13/12/2018

W dniach 30 listopada i 1 grudnia w 203 naszych sklepach odbyła się zbiórka żywności organizowana wspólnie z Bankami Żywności, a w 100 sklepach zaangażowaliśmy się także w zbiórkę z Caritasem. Co więcej, nasza firma wsparła tę inicjatywę darowizną w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów. Wyniki tej akcji są naprawdę imponujące!

Nasi klienci w zbiórkach Banków Żywności i Caritas Polska przekazali łącznie ponad 113 ton żywności! Dodatkowo Tesco przekaże 20% wartości zebranej przez klientów żywności: 79 086 zł dla Banków Żywności i 57 120 zł dla Caritas Polska – w sumie 136 206 zł. To na pewno wzmocni nasz wizerunek jako firmy odpowiedzialnej społecznie i stawiającej czoła marnowaniu żywności, ale najważniejsze jest to, że zachęcaliśmy naszych klientów, by nieśli pomoc tym, którzy mają utrudniony dostęp do żywności dla siebie i swoich bliskich.

Inauguracja Zbiórki Żywności odbyła się w CH Tesco Gocław w Warszawie. Zbiórki otworzyli uroczyście przedstawicieli Tesco – Wojciech Sokół, Martin Behan i Krzysztof Kamiński. Zjawili się także „znani i lubiani”, którzy także przekazali produkty spożywcze (płatki kukurydziane, herbata, kawa, słodycze, cukier, makaron czy olej) do koszy zbiórkowych, zaś potem celebryci, którzy wsparli akcję, otrzymali statuetki „Gwiazdy Dobroczynności”. Tego dnia odbyły się również warsztaty z malowania aniołków. Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia. 🙂