Wolontariusze z Tesco bez tajemnic

06/12/2018

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza, który obchodziliśmy 5 grudnia, postanowiliśmy wyróżnić koleżanki i kolegów, którzy są szczególnie aktywni oraz angażują się we współpracę z lokalnymi społecznościami czy organizacjami. Znamy już zwycięzców naszego konkursu, a teraz możecie poznać ich bliżej. 😉

W ramach konkursu kierownicy wysłali do nas informacje o zaangażowanych osobach ze swoich zespołów. Postanowiliśmy wyróżnić aż 9 wyjątkowych osób, a poniżej znajdziecie opisy ich działań i wszystkich dobrych uczynków, które zrobili dla innych.

1. Martyna Pajęcka – Kierownik Zespołu w CHM Kędzierzyn Koźle
Martyna, gdy tylko usłyszy, że możemy zrobić coś dobrego, od razu działa. Dzięki jej zaangażowaniu mamy dobrą współpracę z PCK (zorganizowała pobór krwi, wspiera centralne zbiórki pieniężne i zbiórki żywności), co niejednokrotnie docenili nasi klienci. Dwa razy wspomogła akcję bicia rekordu resuscytacji w jednej ze szkół, przekazała także wodę mineralną i owoce na dwa memoriały w biegach w gminie Bierawa. Dzięki jej inicjatywie kupiliśmy kiedyś cały wózek jedzenia dla potrzebującego kolegi. Zorganizowała również małe, świąteczne upominki dla naszych najmłodszych klientów.

2. Ryszard Łasek – Kierownik DOK w HM Jelenia Góra
Ryszard jest osobą, dla której drugi człowiek liczy się bardziej niż on sam. Nie potrafi przejść obojętnie obok krzywdy drugiej osoby czy zwierzęcia. Swoja empatią zaraża innych i sprawia, że chętniej i więcej angażujemy się w organizowane przez niego akcje. To dzięki niemu sklep w Jeleniej Górze uczestniczy co roku w bożonarodzeniowym i wielkanocnym wolontariacie w szpitalu. Ryszard organizuje grupę kierowników, którzy w kolorowych, bajkowych przebraniach odwiedzają chore dzieci z różnych oddziałów. Mocno także współpracuje z Fundacją Tesco, dzięki pomocy której organizuje paczki dla maluchów. Bardzo głośno mówi się o tym na łamach mediów jeleniogórskich.
Ryszard współpracuje też z Zespołem Szkół Technicznych „Mechanik”, m.in. w zakresie wspierania talentów i rozwoju młodzieży. Organizowane są także akcje na Pasażu Tesco, gdzie młodzi ludzie mają okazję pokazać, czego się uczą i jakie możliwości niesie za sobą ukończenie ich szkoły. Ostatnio odbył się koncert oraz pokazy druku 3D, wykonane na drukarkach, które zostały ufundowane przez Tesco.
Nasz kolega angażuje się też w wolontariat pracowniczy – wraz z zespołem odwiedził schronisko dla zwierząt. Zbiórka karmy, kocy i potrzebnych akcesoriów to tylko część z działań Ryszarda w tym temacie. Jest on wspaniałym człowiekiem, dla którego empatia i zrozumienie innych mają szczególne znaczenie.

3. Malwina Frydrych – Kierownik Zespołu w CHM Tuszyn
Malwina wspiera Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Drużynowej 3/5 – zorganizowała zakup środków pielęgnacyjnych. Zbiórka zorganizowana była wśród koleżanek i kolegów z zespołu oraz ich rodzin. Malwina wzięła również udział i zdobyła nagrodę w konkursie „Rodzinne pomaganie jest fajne”, ogłoszonym w portalu Moje Tesco.

4. Aleksandra Mieszczak – Specjalista DOK w CHM Żywiec
Ola bardzo chętnie włącza się w akcje związane z programem „Decydujesz- pomagamy”. Dzięki jej zaangażowaniu i przy wsparciu innych członków zespołu już kolejny raz sklep w Żywcu wygrał główną nagrodę w konkursie na aktywną promocję tej inicjatywy. 🙂 Ola jest także inicjatorką różnego rodzaju zabaw promujących organizacje społeczne biorące udział w programie. Relacje z przebiegu eventów oraz zdjęcia i filmy, które można zobaczyć i przeczytać na mojetesco.pl, to też zasługa naszej Oli. 🙂

5. Anna Postek – Asystent ds. Administracji w CHM Gubin
Anna jest wolontariuszką lokalnej organizacji Esquadra, która zajmuje się wspomaganiem rodzin z Gubina mających ciężko chore dzieci. Już piąty rok jest ona jedną z głównych organizatorek różnych akcji, które są w mieście popularne i doceniane. Dzięki takim wydarzeniom stowarzyszenie zebrało w ciągu roku dużo środków na realizację różnych celów – 49 tys. zł z przekazywania 1% podatku, 64 tys. zł podczas turnieju charytatywnego czy 25 tys. zł w trakcie balu karnawałowego. Inne aktywności, w których bierze zawsze udział Ania, to m.in.: mikołajki, WOŚP, opieka nad dziećmi Domu Dziecka podczas wycieczek, derby w piłce nożnej, „Gubin na niebiesko” – wsparcie dla dzieci chorych na autyzm, zbiórka żywności w Tesco itp. Ania także gotuje posiłki na różne imprezy, np. 70 litrów grochówki na WOŚP, robi na nie także dekoracje. Oddaje swój wolny czas na rzecz innych, mimo że… życie bardzo ją doświadczyło. Nasza koleżanka choruje bowiem na padaczkę, a jej 13-letni syn Jakub na cukrzycę i astmę oskrzelową. Pomimo tego Ania jest osobą pełną ciepła i wykazuje chęć niesienia pomocy innym, co udowadnia, nie tylko działając w stowarzyszeniu, ale i podczas codziennej pracy w sklepie. Jest dobra, bardzo dzielna i ma wielkie serce dla innych.

6. Dawid Rolf – Doradca Klienta w SM Zgierz
Dawid czynnie udziela się w Fundacji Kazik w Łodzi – opiekuje się osobami niepełnosprawnymi i dziećmi, pomaga także przy odrabianiu lekcji oraz przy organizacji wyjść, warsztatów muzycznych, kulinarnych, pikniku strzeleckiego, wypadów z młodzieżą na strzelnicę i na basen. Dawid pomaga również opiekunom placówki w opiece nad podopiecznymi oraz przy organizacji różnych wydarzeń. Ponadto urządza spotkania taneczne dla emerytowanych strażaków z województwa łódzkiego, cykliczne spotkania dla honorowych dawców krwi czy wigilie dla dzieci pracowników Tesco oraz bierze udział przy organizacji pikników edukacyjnych dla dzieci. Do tego zajmuje się oprawą muzyczną wydarzeń i spotkań, wypożycza na nie własny sprzęt i dekoracje oraz pomaga w ich montażu.

7. Patrycja Jabłońska – Lider Zmiany w SM Zawiercie
Patrycja jest bardzo aktywnym członkiem swojego zespołu i dzięki jej zaangażowaniu dwukrotnie wygrał on już różne konkursy. Pierwszy dotyczył najlepszego wyniku podczas zbiórki żywności w okresie świątecznym, w której uczestniczyli wolontariusze ze szkoły jej syna. Drugi konkurs dotyczył marki Tefal – zespół z Zawiercia wywalczył w nim wyposażenie pokoju socjalnego.

8. Kamil Dziula – Doradca Klienta w SM Kazimierza Wielka
Kamil bierze czynny udział w „Szlachetnej Paczce” i różnych wolontariatach. Więcej o Kamilu pisaliśmy tutaj.

9. Sylwia Jaskulska – Doradca Klienta w SM Rybnik
Sylwia od kilku lat pracuje jako wolontariusz i współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Razem z grupką przyjaciół pomaga Łukaszowi – chłopakowi, który nie jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowych funkcji życiowych, oddycha z pomocą specjalnego urządzenia, ma problemy z wymową i jest przykuty do łóżka oraz ograniczony ruchowo. Sylwia razem z przyjaciółmi organizują też różne kiermasze oraz aukcje ręcznie zrobionych ozdób i przedmiotów, a dochód ze sprzedaży przedmiotów z tych akcji przeznacza na pomoc Łukaszowi.