Zbiórki żywności w naszych sklepach – wiadomość od Martina Beháňa

28/11/2018

Koleżanki i koledzy,

Zbliżają się święta, do których chcemy przygotować się dla naszych klientów jak najlepiej. Zanim zacznie się jednak bożonarodzeniowa gorączka, zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych, którzy mają w życiu o wiele mniej szczęścia. W naszym sąsiedztwie nie brakuje bowiem osób ubogich, mających ograniczony dostęp do zdrowej, pełnowartościowej żywności dla siebie i swoich rodzin.

W Tesco wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma wielkie znaczenie i wiemy, że zarówno nasi klienci, jak i koleżanki i koledzy chcą wspierać potrzebujących. Dlatego jestem dumny z załóg naszych sklepów, które od lat w tym okresie biorą udział w ogólnopolskich zbiórkach żywności. W najbliższy weekend wolontariusze Banków Żywności będą gromadzić żywność zakupioną przez naszych klientów w aż 200 sklepach. W następny w podobną inicjatywę Caritasu włączy się kolejnych 100 sklepów, a Polski Czerwony Krzyż zorganizuje zbiórki pieniędzy w 80 naszych lokalizacjach.

Jak w poprzednich latach, aby zwiększyć zakres pomocy, nasza firma dodatkowo przekaże Bankom Żywności i Cartiasowi 20% wartości zebranej żywności.

Ogólnopolska zbiórka produktów spożywczych w 2017 roku przyniosła imponującą liczbę 101 ton zgromadzonej w naszych sklepach żywności.

W 2018 roku do udziału w akcji zaprosiliśmy także naszych środkowoeuropejskich dostawców, którzy przekażą swoje produkty potrzebującym za pośrednictwem naszych centrów dystrybucyjnych.

A jak możecie pomóc Wy?

Pamiętajcie, aby informować naszych klientów, dlaczego zbiórki żywności są tak ważne. Pomóżcie im wybrać żywność o długim okresie przydatności do spożycia, a także – oczywiście – weźcie udział w inicjatywie, robiąc własne zakupy. W czasie trwania akcji możecie spotkać w sklepach swoich menedżerów regionalnych – będą uczestniczyć w niej w tym roku w roli wolontariuszy.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pomoc potrzebującym!

Martin Beháň
Dyrektor Zarządzający Tesco Polska