Zobacz, jak realizujemy Little Helps Plan: Wolontariusze z Tesco w lokalnych Bankach Żywności

21/11/2018

W ramach wielkiej świątecznej zbiórki żywności dla potrzebujących, która odbyła się w ubiegłym roku, grupa menadżerów z Wielkopolski miała wówczas szansę, aby stać się na chwilę wolontariuszami organizacji i odwiedzić lokalny Bank Żywności.

Wiemy, jak ważna jest walka z marnowaniem żywności, a w naszej firmie robimy wszystko, aby żadne produkty, które nadają się do spożycia, nie były wyrzucane. Dlatego nadwyżki żywności przekazujemy każdego dnia Bankom Żywności, dzięki którym trafiają one do ludzi w potrzebie. Banki Żywności to nasz kluczowy partner w tych działaniach – współpracujemy z nimi w każdym z czterech krajów Europy Środkowej. Nie wszyscy jednak mamy świadomość, co dzieje się dalej z produktami, które do nich trafiają. Kilkoro menadżerów z Wielkopolski miało szansę się tego dowiedzieć, a nawet wesprzeć Banki Żywności w ich codziennej pracy.

Pomoc od kuchni
Najpierw nasze koleżanki i koledzy spotkali się reprezentującymi Banki Żywności Katarzyną Bielawską i Markiem Borowskim, którzy opowiedzieli im, czym się zajmują, jak ważne jest dla nich wsparcie Tesco oraz jak bardzo je doceniają. Później nasi menadżerowie stali się na jeden dzień wolontariuszami organizacji – towarzyszyli kierowcom w odbiorze żywności i przekazywaniu ich w wyznaczonych miejscach, wzięli także udział w przygotowywaniu posiłków w jadłodajniach dla potrzebujących. Zobaczcie na filmie, jak wyglądał ich dzień w Bankach Żywności!