Zobacz, jak realizujemy Little Helps Plan: W zbiórki żywności zangażowali się nasi dostawcy

19/11/2018

W ubiegłym roku tuż przed świętami w naszych sklepach w całej Europie Środkowej odbyły się zbiórki produktów spożywczych z pomocą wolontariuszy Banków Żywności, naszych koleżanek i kolegów.  Do akcji włączyli się także nasi dostawcy!

W Tesco jesteśmy zaangażowani w walkę z marnowaniem żywności – współpraca z Bankami Żywności we wszystkich czterech krajach, w których działamy w Europie Środkowej, to jeden z fundamentów naszych działań w tym zakresie. Nadwyżki produktów, które przekazujemy organizacji, trafiają dzięki temu do potrzebujących i nie są marnotrawione. To jednak nie jedyny sposób, w jaki ograniczamy marnowanie żywności. Do tegorocznych świątecznych zbiórek dołączyli również nasi dostawcy.
Szczególne podziękowania należą się dwóm z nich, którzy przekazali w sumie aż 4 tony żywności! Mowa o firmie Nordzucker Polska, producencie cukru, który podzielił się z potrzebującymi 4 paletami swojego flagowego produktu o łącznej wadze 960 kg w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Drugą firmą, o której chcemy Wam wspomnieć, jest Szegedi Paprika – jej konserwy mięsne w liczbie 700 sztuk ważących w sumie 430 kg to równie bezcenny dar w tak szczególnym czasie, jakim są Święta. Ogromne „Dziękujemy!” należą się także naszym koleżankom i kolegom z centrów dystrybucyjnych, którzy zajęli się logistyczną stroną zbiórki z udziałem dostawców – załogi czeskiego DC Postrizin, węgierskiego DC Herceghalom, polskiego DC Komorniki i słowackiego DC Beckov stanęły na wysokości zadania i to dzięki ich zaangażowaniu nasze przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Wspólnie możemy zmieniać rzeczywistość na lepsze!