Dołącz do „Orszaków Mikołaja” Fundacji Tesco!

05/11/2018

Już po raz szósty „Orszaki Mikołaja” wyruszą do potrzebujących dzieci w Polsce. Jeśli chcesz podarować na Święta radość potrzebującym dzieciom, przyłącz się do akcji! Na Wasze zgłoszenia do programu czekamy do 21 listopada.

Przepis na pomaganie najmłodszym jest naprawdę prosty. By wziąć udział w „Orszakach Mikołaja” wystarczy zebrać co najmniej trzyosobowy zespół kolegów i koleżanek pracujących w Tesco, który będzie miał pomysł na to, jakim dzieciom chciałbym pomóc oraz jak będzie wyglądał orszak i sama uroczystość wręczenia prezentów.
Kolejnym krokiem jest wypełnienie bardzo prostego wniosku (wzór znajdziecie tutaj) i wysłanie go do 21 listopada na adres xfundacja@tesco.com. W tym dokumencie opiszcie kilkoma słowami całe Wasze przedsięwzięcie.
Do 30 listopada Zespół Fundacji, spośród zgłoszonych wniosków wybierze 10, którym zostaną przekazane granty rzeczowe – prezenty dla najmłodszych. Oceniając wnioski skupimy się na tym, do jakiej grupy dzieci chcecie dotrzeć i w jaki sposób zaangażujecie się w organizację projektu.
Wszystkie zespoły będą miały czas na zorganizowanie wydarzenia i przekazanie prezentów dzieciom do 24 grudnia br.
Krótki raport z realizacji przedsięwzięcia wraz z protokołem przekazanie prezentów dzieciom trzeba przesłać do 14 stycznia przyszłego roku na adres xfundacja@tesco.com.

CO WARTO WIEDZIEĆ O „ORSZAKACH MIKOŁAJA”
Kto może zorganizować „Orszak Mikołaja”?
Orszak organizuje grupa koleżanek i kolegów zatrudnionych w Tesco Polska – co najmniej trzy osoby. Ponadto do orszaku mogą się dołączyć również członkowie ich rodzin, przyjaciele i znajomi.
Komu „Orszaki Mikołaja” mogą przekazać prezenty?
Prezenty mogą być przekazane grupy do 40 dzieci i młodzieży (do 18 r.ż.), będących podopiecznymi jednej z wymienionych poniżej organizacji:
– Placówki opiekuńczo-wychowawcze: interwencyjne (np. pogotowia opiekuńcze itp.), socjalizacyjne (domy dziecka, ośrodki wychowawcze itp.), rodzinne (rodzinne domy dziecka, wioski dziecięce itp.), specjalistyczno-terapeutyczne (domy pomocy społecznej, ośrodki rehabilitacyjno-wychowawcze itp.)
– Placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży: kluby, świetlice i ogniska (socjoterapeutyczne, wychowawcze, integracyjne itp.)
– Szpitale i hospicja
– Inne placówki wspierające dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym, np. Schroniska dla ofiar przemocy, Domy Samotnej Matki, Ośrodki Interwencji Kryzysowej itp.
Jak zorganizować przekazanie prezentów?
Wszystko zależy od Waszej pomysłowości! Możecie przygotować dla dzieci świąteczne zajęcia kulinarne, warsztaty plastyczne, a nawet przegląd filmów z reniferami. 🙂 Najważniejszym i kulminacyjnym punktem każdego spotkania powinno być wręczenie prezentów dzieciom. W tym celu możecie przebrać się za Mikołaja, anioły, renifery czy śnieżynki. Trzymamy kciuki za świetne pomysły!

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem xfundacja@tesco.com i numerem 506 001 649.

Więcej informacji i wszystkie dokumenty znajdziecie w zakładce Lokalne społeczności/Orszaki Mikołaja.