Przygotuj się na Halloween!

30/10/2018

Jutro 31 października, czyli wigilia święta zmarłych, kiedy cały świat tradycyjnie usiłuje na rozmaite sposoby nawiązać kontakt ze światem duchów, strachów i upiorów. Nasi staropolscy przodkowie obchodzili tego dnia dziady, tymczasem dziś coraz popularniejsze staje się Halloween, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Uważajcie, bo możecie się dzisiaj mocno przestraszyć!

Coraz częściej z okazji Halloween przebieramy się wtedy w strachy, duchy i upiory, urządzamy maskarady, wędrujemy po domach z hasłem: „Cukierek albo psikus!” i płatamy sobie „straszne” figle. Na stołach i w oknach królują charakterystycznie wydrążone dynie ze świeczkami w środku, a także inne „koszmarne” symbole w rodzaju pajęczyn, czaszek i czarownic.
Na naszej stronie oraz w ofercie znajdziecie wiele smacznych przepisów i inspiracji na potrawy i napoje inspirowane Halloween. Koniecznie podajcie je swoim gościom na swoim przyjęciu, a zobaczycie, że będą zachwyceni!
W naszych sklepach także co roku pojawiają się wtedy bajkowe, straszne i śmieszne dekoracje. Jeśli uczciliście Halloween także w swoich lokalizacjach, koniecznie zróbcie zdjęcia i umieśćcie je w galerii zdjęć, np. konkursowej na zdjęcie/film miesiąca. To ostatnia szansa, by wziąć udział w tym konkursie w tym miesiącu. 😉
Więcej o Halloween i genezie tego święta przeczytacie tutaj.