Rusza 5. edycja programu „Decydujesz, pomagamy”!

05/10/2018

W Tesco wierzymy, że każdy, nawet najmniejszy pomocny gest ma ogromne znaczenie. Dlatego w październiku we wszystkich sklepach Europy Środkowej rozpoczynamy 5. edycję programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.

Celem naszego programu jest wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych z otoczenia naszych sklepów. Po sukcesie kolejnej, 4. edycji programu, kontynuujemy nasze działania we wszystkich krajach Europy Środkowej. W Polsce w każdym z mikroregionów wsparcie finansowe otrzymają aż trzy inicjatywy społeczne. Nasi klienci oraz koleżanki i koledzy w całym kraju będą mogli zdecydować i wybrać aż 375 projektów, którym Tesco oraz Fundacja Tesco przekaże granty na realizację pomysłów.

Etap aplikacji
Od 8 października do 18 listopada wszystkie organizacje oraz osoby zaangażowane w działania społeczne mogą aplikować do naszego programu i zgłaszać swoje pomysły na poprawę otaczającej je rzeczywistości. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie www.tesco.pl/pomagamy. Specjalna komisja w każdym z regionów wybierze 3 najlepsze projekty, które zakwalifikują się do następnego etapu – głosowania w sklepach. O tym, kto zdobędzie środki, między 21 stycznia a 17 lutego w otwartym głosowaniu będą decydować nasi klienci.

Potrzebujemy Waszego wsparcia!
Wkrótce otrzymacie więcej informacji o głosowaniu w sklepach. Teraz chcielibyśmy Was prosić o wsparcie w procesie aplikacji, podczas którego przez 6 tygodni będziemy zachęcać organizacje charytatywne i pozarządowe, by zgłaszały się do programu ze swoimi projektami dla lokalnych społeczności. Będziemy wykorzystywać media społecznościowe i komunikację zewnętrzną, by zachęcić organizacje do udziału, ale potrzebujemy Ciebie i Twojego zespołu, by ta wiadomość trafiła do wszystkich. Czy Twój sklep już wspiera jakąś organizację w Waszej okolicy? Znasz lokalną inicjatywę, która zasługuje na nasze wsparcie? Opowiedz im o naszym programie i zachęć do zgłoszenia się! Wspólnie możemy zmienić nasze otoczenie na lepsze!