Nasi liderzy pomagali w Banku Żywności

25/09/2018

20 sierpnia nasi liderzy wzięli udział w pilotażowym programie wolontariackim, pomagając Bankowi Żywności w czeskich Budziejowicach.

Na początku szef Czeskiej Federacji Banków Żywności – Veronika Láchova, opowiedziała, w jaki sposób działa Bank Żywności, gdzie i jak pomaga potrzebującym oraz jak angażuje się w szeroko zakrojoną walkę z marnotrawieniem żywności.

Następnie wolontariusze przenieśli się do magazynu, by posortować warzywa, głównie marchewki i ziemniaki – zapakowali je prosto do skrzyń, które trafiły potem do potrzebujących.

Na koniec zespół zaangażował się w przygotowywanie artykułów spożywczych. Cały zespół nie krył zaskoczenia jakością, składem oraz datą przydatności do spożycia wielu produktów. Nasi wolontariusze mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda zwyczajny dzień pracy w Banku Żywności i przygotowywanie jedzenia dla potrzebujących.

Chciałabym wszystkim bardzo podziękować za poświęcony czas i wysiłek. Wolontariusze pracowali bardzo ciężko i z zaangażowaniem. Wierzę, że było to dla nich interesujące doświadczenie – powiedziała Veronika Láchová.

O komentarz poprosiliśmy także Matta Simistera, Prezesa Tesco na Europę Środkową. – Najlepszym sposobem, by w pełni zrozumieć, jak coś działa, jest udać się tam i spróbować tego samemu. Dobrze zatem, iż mogliśmy zgromadzić nasz zespół i zobaczyć w praktyce wszystkie te wyjątkowe działania Banków Żywności. Ich praca wprowadza prawdziwą zmianę w życiu potrzebujących. Miło jest wiedzieć, że mamy w Tesco swój wkład w tę zmianę – powiedział.

Wyjątkową atmosferę tego dnia możecie zobaczyć na zdjęciach z wydarzenia.