Znamy zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”!

20/06/2018

6 146 598 – właśnie tyle głosów oddali nasi klienci w Polsce w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. To wspaniała liczba i ogromny sukces wszystkich koleżanek i kolegów. To Wy zachęcaliście klientów do wrzucania żetonów do urn i promowaliście inicjatywę wśród lokalnych społecznościach. Dziś publikujemy listę zwycięskich projektów!

Program „Decydujesz, pomagamy” wystartował w 2016 roku i jego założeniem było wsparcie aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W pierwszej fazie programu organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy zgłaszają swoje inicjatywy. Potem komisja ocenia je pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty poddawane są głosowaniu naszych klientów, które odbywa się w sklepach.

Jeszcze więcej wygranych
W IV edycji wprowadzone zostały zmiany – tym razem zapewnimy finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Tym sposobem nasza firma wraz z Fundacją Tesco wesprze aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 1 125 000 złotych, a zrealizowanych zostanie aż 375 inicjatyw społecznych. – Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu.

Najlepsi z najlepszych
W IV edycji programu nasi klienci oddali łącznie 6 146 598 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa śląskiego, oddając tym samym 1 045 772 głosów na projekty dla swojego regionu. Najlepsze wyniki podczas całego głosowania uzyskały sklepy: SM Opole, SM Czarna Białostocka, SM Jastrzębie Zdrój, SM Lesko, SM Mława, SM Pyskowice, SM Białobrzegi, SM Kamionki-Gądki, SM Łosice, SM Łabiszyn i SM Gostynin. Dziękujemy zespołom z tych sklepów – i nie tylko – za Wasze ogromne zaangażowanie. Bez Was sukces tej edycji nie byłby możliwy, możecie być z siebie dumni! 🙂 I mamy jedną dobrą wiadomość – jesienią tego roku odbędzie się kolejna, już V edycja programu. Kolejny raz będziemy mogli zmienić rzeczywistość wokół nas na lepsze!

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdziecie się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.