Opolska wizyta w Banku Żywności i Fundacji Horyzont

18/05/2018

W dniach 9–10 maja odbyły się ciekawe spotkania przedstawicieli regionów West 5 w Banku Żywności oraz w świetlicy środowiskowej Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu, organizacją współpracującą z lokalnym Bankiem Żywności.

Podczas wizyty w Banku Żywności Jan Burniak – Prezes tej organizacji – oprowadził nasze koleżanki i naszych kolegów po magazynach żywności. Dzięki dużej życzliwości i chęci współpracy mogli oni wspólnie zastanowić się nad tym, jaki rodzaj aktywności powinni rozwijać i wdrażać w nasze działania, aby najefektywniej wspierać lokalne społeczności w poszczególnych regionach.
Efekty pracy Banku Żywności są niezwykłe, ponieważ w 2017 roku organizacja ta była w stanie wesprzeć 1 447 844 osób potrzebujących w Polsce, przekazując łącznie ponad 65 500 ton żywności na cele społeczne. Oznacza to pomoc żywnościową od Banków Żywności w postaci 3275 tirów żywności!
Następnym etapem spotkania była wizyta w świetlicy środowiskowej współpracującej z Bankiem Żywności w Opolu. Dzieci i młodzież w świetlicy mają nie tylko profesjonalną opiekę, ale również mogą liczyć na wsparcie żywieniowe. To był dla nas fantastyczny dzień! Koleżanki i koledzy przekonali się na własnej skórze, że pomoc jest potrzebna i trafia do potrzebujących. 🙂