Mały może więcej

16/04/2018

Niewielki zespół, który osiąga wielkie sukcesy. Tak można opisać załogę supermarketu w Jaktorowie, najmniejszej miejscowości, do której dociera magazyn „Nasze Tesco”. O gazecie, portalu i swoim zespole rozmawia z nami Małgorzata Kosianowska, kierownik sklepu.

Portal mojetesco.pl i magazyn „Nasze Tesco” w odświeżonej formie obchodzą 2. urodziny. Czy jesteście w zespole ich stałymi czytelnikami?
W zespole bardzo chętnie czytamy gazetę, gdy wychodzi nowy numer, każdą przerwę w pracy spędzamy na lekturze. MojeTesco.pl to dla nas źródło praktycznych informacji, które są nam potrzebne na co dzień. Chcemy wiedzieć, co dzieje się w Tesco, a tam zawsze możemy znaleźć aktualne informacje.

Co najbardziej Wam się podoba w odświeżonej odsłonie gazety?
Jest bardzo wiele ciekawych treści, zarówno z naszej sieci, jak i spoza niej. Dużo przepisów, krzyżówki, informacje o produktach, podróże, a także doniesienia z innych sklepów. Czytamy magazyn właściwie „od deski do deski”.

Czy zespołowo lub indywidualnie bierzecie udział w konkursach lub inicjatywach, które proponujemy w magazynie i na stronie?
Brałam udział w konkursie, w którym była do wygrania metamorfoza – i udało się! Wzięłam udział w profesjonalnej sesji i znalazłam się w magazynie. Było bardzo fajnie, spotkałam się z ciekawymi ludźmi, a dziś mam wspaniałą pamiątkę i wspomnienia. Od tamtej pory w zespole stale śledzimy, kto jest kolejnym bohaterem metamorfozy, jak wypadł i czy to przypadkiem nie ktoś, kogo znamy. 🙂

Jak oceniacie nowości na stronie, np. Team 5?
To bardzo przydatne informacje! W portalu znajduję mnóstwo informacji potrzebnych w pracy – ściągam stamtąd różne procedury dla całego zespołu. Gdy sporządzałam dla koleżanek i kolegów np. tablicę informacyjną, znalazłam tam wszystko w pigułce, w przystępnej formie i wyłożone jasno – Twoje Plusy, politykę podróżowania i inne procedury. Zawsze znajduję tam to, czego szukam.

Jesteście zespołem z niewielkiej miejscowości. To pomaga Wam się w naturalny sposób zintegrować?
Nasz zespół liczy obecnie 19 osób. Jesteśmy zgraną załogą, bo wiemy, że zawsze możemy na siebie liczyć. Pomagamy sobie nawzajem, gdy jest taka potrzeba, wspieramy koleżankę czy kolegę w innym dziale – jesteśmy dla siebie pomocni także poza pracą. To wszystko sprawia, że dobrze nam się ze sobą pracuje i odnosimy sukcesy.

Właśnie – mimo małej liczebności udowadniacie, że możecie osiągać bardzo wiele.
Tak, nasz supermarket notuje bardzo dobre wyniki, zwykle plasujemy się na trzecim miejscu w regionie, a w połowie minionego roku osiągnęliśmy w naszym regionie największy obrót! Kierownik Regionu napisał do nas wtedy, że to historyczny moment dla Jaktorowa! Nie mieliśmy jeszcze czasu na świętowanie, ale planujemy wkrótce celebrować ten sukces – oczywiście całym zespołem. 🙂