Zostaliśmy docenieni za dobre praktyki w biznesie!

13/04/2018

Ponad tysiąc przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu znalazło się w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Swoje miejsce w tej publikacji znalazła także nasza firma!

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, wydawany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku na blisko 200 stronach publikacji znalazły się opisy 1190 dobrych praktyk – 639 nowych i 551 długoletnich. Praktyki zostały uporządkowane według 7 obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Raport to także zbiór informacji podsumowujących miniony rok w odpowiedzialnym biznesie, zawierający wiele eksperckich artykułów, przegląd mediów oraz zestawienie najważniejszych wydarzeń i inicjatyw minionego roku. Premiera Raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym.

Gdzie można znaleźć Tesco w raporcie?
Nasza firma została wyróżniona w raporcie aż 12 razy! Bardzo dobrze zostały docenione nasze działania z zakresu walki z marnowaniem żywności oraz publikacja transparentnych danych o marnowanej żywności. Doceniono również nasze działania na rzecz lokalnych społeczności, czyli program grantowy „Decydujesz, pomagamy”, który już po raz czwarty zagości w naszych sklepach w maju, czy też program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”, w trakcie którego dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania oraz niemarnowania. Warto podkreślić, że w tym roku wśród dobrych praktyk po raz kolejny zostały wymienione również działania Fundacji Tesco – Orszaki Mikołajowe, które co roku w grudniu przynoszą tak wiele radości, czy też bieg charytatywny, dzięki któremu już od 6 lat wspieramy Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

Publikacja dostępna jest wersji online, a tegoroczne praktyki dołączono do przeglądarki praktyk ze wszystkich 16 lat, dostępnej na portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/. Zapraszamy do lektury!