Zaczynamy od siebie i swojego ,,podwórka”

13/04/2018

„W gruncie rzeczy jesteśmy tym, co uda nam się dać innym” – taka właśnie idea przyświeca naszym koleżankom i kolegom pracującym w HM Łódź Widzew. Małe gesty, uprzejmości, pomoc i dobroć dawana innym, sprawiają, że nie tylko na twarzach naszych klientów pojawia się uśmiech, ale i my w swoich zespołach czujemy się szczęśliwsi.

Przykłady drobnych gestów, których na co dzień nie zauważamy, a które wypływają od nas samych, można mnożyć wśród koleżanek i kolegów oraz opinii naszych klientów, którzy dzielą się z nami swoimi odczuciami. Przeczytajcie sami!

„Pan Wojtek z Obsługi Klienta pomógł zlokalizować produkt oraz odpowiedział na wszystkie nurtujące mnie pytania.”
„Pani Ania pracująca na ladach wybrała dla mnie najlepszy kawałek ryby i ukroiła tyle, ile potrzebowałam,”
„Pani Jola z kas była bardzo pomocna przy skanowaniu, szybko reagowała na problemy.”
„Pani Dagmara szybko zareagowała, gdy na środku strefy kas rozsypały mi się nasiona, co utrudniało przejście klientom. Poprosiła o pomoc Panią z firmy sprzątającej i rozwiązały problem. Pani Dagmara obsługiwała klientów z uśmiechem na twarzy.”
„Pani Kasia z działu lad prawie „zawisła” na ladzie, by podać mi wybrane produkty – jestem jej bardzo wdzięczna, ponieważ poruszam się na wózku inwalidzkim.”
„Pani Wiola z obsługi odzieżowej pomogła mi wybrać świetną koszulkę dla przyjaciółki.”
„Pani Małgosia z działu elektronicznego udzieliła mi wszystkich niezbędnych informacji odnośnie tabletu, który dzięki niej kupiłam.”
„W Punkcie Obsługi Klienta zamówiłam kosz okolicznościowy, ten, który przygotowała dla mnie Pani Gabrysia, był przepiękny.”
„Pan Marcin na kasach samoobsługowych zawsze miło wita klientów, jest otwarty i uśmiechnięty. Jestem w ciąży i Pan Marcin, gdy szedł na przerwę, zobaczył, że inni klienci nie chcieli mnie przepuścić w kolejce, więc otworzył dla mnie kasę i z uśmiechem mnie obsłużył. Pan Marcin jest super pracownikiem!!!”
„Pani Kasia pomogła mi przy sprawdzeniu sprzętu elektronicznego – uśmiechnięta i bardzo otwarta. Wizyta w Biurze Obsługi Klienta to miły akcent na koniec zakupów.”

Mówią, że dobro powraca i my, pracownicy HM Łódź Widzew, wierzymy w to. Poprzez codzienne, drobne gesty względem siebie – codzienne „witaj”, pomoc na stoisku, podziękowanie sobie, wzajemny uśmiech, miłe słowo, troskę, rozmowę – budujemy nasz zespół na mocnych fundamentach. Jesteśmy dla siebie wsparciem i wzajemnie czerpiemy od siebie dobrą energię. Czasami niepotrzebne są słowa, wystarczy okazać swoje zainteresowanie, wysłuchać, po prostu być, aby koleżanka czy kolega poczuli nasze wsparcie. Prostymi słowami i gestami przywiązujemy się do siebie i łatwiej nam stawić czoła codziennym problemom, bo razem możemy więcej. Nie oczekujemy niczego w zamian i co najważniejsze… cieszymy się z tego, że zrobiliśmy coś dla drugiego człowieka. 🙂

Zespół HM Łódź Widzew