Zakończyliśmy etap składania wniosków do programu „Decydujesz, pomagamy”

11/04/2018

Składanie wniosków do IV edycji naszego programu grantowego właśnie dobiegło końca. Wpłynęło do nas blisko 800 wniosków! Bardzo nas cieszy ten wynik i wiemy, że to także zasługa koleżanek i kolegów, którzy promowali program w swoich sklepach. Dziękujemy za Wasze dotychczasowe zaangażowanie!

Do udziału w programie i selekcji do głosowania w naszych sklepach zarekomendowano aż 797 wspaniałych organizacji i projektów społecznych. To prawie 300 więcej niż w III edycji programu! Rekordową liczbę zgłoszeń złożono w klastrze 71, do którego należą sklepy w Sokółce, Czarnej Białostockiej, Białymstoku i Łapach. Aż 16 organizacji przesłało nam swoje pomysły. Dziękujemy koleżankom i kolegom z tego klastra za wspaniałą promocję naszego programu!

Teraz spośród wszystkich wniosków, w każdym z mikroregionów, Komisja Grantowa wybierze po 3 projekty, które przejdą do otwartego głosowania wśród naszych klientów. W praktyce każda organizacja, która dojedzie do etapu głosowania, zwycięży, jednak to liczba głosów oddanych przez naszych klientów, przesądzi, czy grant wynosił będzie 5 000, 3 000 czy 1 000 złotych. Łącznie wesprzemy aż 375 projektów na kwotę 1 125 000 złotych!

Głosowanie w naszych sklepach potrwa od 7 maja do 4 czerwca. Każdy klient, który zrobi u nas w tym czasie zakupy, otrzyma żeton, z pomocą którego odda głos na jeden z 3 projektów wspierających lokalną społeczność. O tym, kto otrzyma granty, poinformujemy w drugiej połowie czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.tesco.pl/pomagamy.