Stwórz swój wymarzony ogród

10/04/2018

Sianie i sadzenie roślin, opryski i przycinanie drzewek, porządkowanie rabatek, użyźnianie trawnika – to tylko niektóre z prac, jakie musimy wykonać w swoim ogródku na wiosnę. To bardzo pracowita pora roku, bo od prac, które wykonamy teraz, zależy to, jak nasza rabata będzie wyglądała przez cały rok.

Tak naprawdę pierwsze prace porządkowe w ogrodzie powinno rozpocząć się w marcu, ale ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, nie muszą się martwić. Właśnie teraz wschodzą także pierwsze kwiaty – przebiśniegi, przylaszczki, krokusy, narcyzy czy pierwiosnki, ozdabiając nasze ogródki, trawniki i parki miejskie. W kwietniu zaczyna szybciej rosnąć trawa. Pamiętajmy, by wstrzymać się z użyciem kosiarki do momentu, gdy rośliny cebulowe przekwitną. Maj to pora na wysiew do gruntu takich kwiatów, jak: nasturcja, maciejka, lewkonia, groszek pachnący i nagietek. Dobrze przygotowany ogród na wiosnę, przyniesie obfite plony latem.

Grunt to odpowiednia oprawa
Ogród i działka to miejsca, w których chętnie spędzamy wolny czas, więc warto je pięknie urządzić. Pomogą nam w tym meble ogrodowe, altanki, pergole, kolorowe parasole i romantyczne światełka. Najważniejszym punktem w przydomowych azylach Polaków jest najczęściej… grill. I trudno się dziwić, skoro grillowanie to nasz sport narodowy. 🙂 Jeśli planujecie letnie przyjęcia, zakupcie ruszt i zaproście rodzinę lub przyjaciół do ogrodu, by tam kosztować pieczonych smakołyków i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.
Za udany wypoczynek odpowiada także wyposażenie: duży stół, wygodne krzesła, leżaki, poduszki czy hamak rozwieszony między drzewami. W końcu podczas „garden party” trzeba gdzieś usiąść, a podczas relaksu z książką w rękach – wygodnie odpocząć. Od słońca ochronią nas duże, rozłożyste parasole, których żywe kolory wprawią wszystkich w dobry nastrój. A gdy zapadnie zmrok… w ogrodzie świetnie sprawdzą się delikatnie przygaszone światła i pochodnie. Właściwie dobrane lampy ułatwią nam poruszanie się wieczorami po działce, efektownie podświetlą alejki, rośliny i oczka wodne oraz nadadzą magicznego klimatu. Zajrzyjcie do naszych sklepów i spełnijcie swoje marzenia o wyjątkowym ogrodzie, który z dumą będziecie prezentować rodzinie i sąsiadom.
Więcej znajdziecie tutaj, w katalogu „Stwórz swój wymarzony ogród”. Oferta jest ważna do 25 kwietnia.