Wspomnienie styczniowych wycieczek „Od uprawy do potrawy”

19/03/2018

Jesteście ciekawi, co się działo podczas Ekspedycji Smaków, które odbyły się w styczniu w naszych sklepach! Przeczytajcie relacje i zobaczcie zdjęcia z Wrocławia, Kętrzyna, Piły, Skierniewic, Torunia i Piwnicznej Zdroju!

12 stycznia – Tesco Wrocław Śródmieście
Była to już trzecia wycieczka na terenie naszego sklepu, tym razem ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaurskiego we Wrocławiu. W wycieczce uczestniczyło 20 dzieci z klasy 3. Dzieci były bardzo zainteresowane i skupione w trakcie przekazywania wiadomości. Do tego były uśmiechnięte, komunikatywne, większość z nich udzielała się podczas zabawy w sklepie i poznawania nowych artykułów, jak również nowych smaków w trakcie degustacji. Także i tym razem największą frajdą było szukanie i zbieranie ukrytych naklejek. Dzieciaki cieszyły się również z przygotowywania samodzielnie jogurtu, a swoje zadowolenie okazały głośnymi oklaskami i szczerym uśmiechem na buźkach. 🙂

15 stycznia – Tesco Kętrzyn
W wycieczce uczestniczyło 17 dzieci z klas 1–3 ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach. Ekspedycję prowadziły Edyta Mikowska i Beata Archacka. Najciekawszym elementem wycieczki było odgadywanie, w jakie miejsca kolejno będziemy się udawać, jak i odgadywanie zgadywanek czy odnajdywanie porozmieszczanych naklejek po sklepie na odpowiednich działach. Najwięcej emocji dostarczył dzieciom sam fakt, że mają możliwość przeczytania wierszyka przez radiowęzeł oraz nazwanie swojej grupy. Czerwone kamizeleczki zrobiły furorę, bo dzieciaczki czuły się wyjątkowo, że mogą chodzić po naszym sklepie i wszystko oglądać, jak funkcjonuje sklepu. Najcenniejsze były miny dzieci przy kosztowaniu przygotowanej degustacji. Najśmieszniejszy moment był tedy, gdy wszystkie dzieciaczki, niemal równocześnie, krzyknęły: „kiedy w końcu pójdziemy jeść?”. 🙂 Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki – wręcz nie chciały kończyć Ekspedycji. Jak wszystkie przyznały, mogłyby przychodzić codziennie na takie wycieczki.

16 stycznia – Tesco Piła
W wycieczce uczestniczyło 21 dzieci z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile. Wycieczkę poprowadziła nasza koleżanka Magdalena Gacka. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołało poszukiwanie naklejek do piramidy żywieniowej oraz przyrządzanie własnych jogurtów. Dzieci były bardzo podekscytowane wycieczką, chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach. Ochoczo odpowiadały na zadawane im pytania. Smakowały im przygotowane przez nas bakalie i warzywa, którymi się zajadały. Punktem kulminacyjnym było przygotowanie jogurtów według własnej kompozycji. Na sam koniec dzieci otrzymały box edukacyjny.

18 stycznia – Tesco Skierniewice
W wycieczce uczestniczyło 18 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza. Dzieci po sklepie oprowadzały Ewa Strzelczyk i Ewelina Fastyn. Dodatkowym elementem wycieczki było zwiedzanie piekarni – dzieci były zachwycone, bo zobaczyły, w jaki sposób powstaje chleb, gdzie się wyrabia ciasto i jak się wkłada wypieki do pieca. Dzieci zajrzały też do magazynu i były zdziwione, że jest taki duży. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich zgadywankach związanych z tematem wycieczki oraz brali udział w degustacji, poznając nowe smaki owoców i warzyw. Dzieci były bardzo grzeczne i bardzo im się podobało. Chętnie robiły także owocowe jogurty z dodatkami bakalii. Opiekunka klasy była zachwycona wycieczką oraz tematem zdrowego odżywiania i poznawaniem nowych smaków przez dzieci. Powiedziała także, że chętnie jeszcze do nas przyjdzie z inną grupą.

19 stycznia – Tesco Toruń
Sklep w Toruniu odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej. Uczniami zaopiekowała się nasza koleżanka Małgorzata Wapińska. Najwięcej emocji wywołała degustacja – nie wszystkie dzieci udało się namówić na spróbowanie warzyw, ale za to wszystkie chętnie degustowały owoce i bakalie. 🙂 Największą niespodziankę sprawiły orzechy brazylijskie i orzechy pinii. Dzieci, które jedzą na co dzień „nietypowe” produkty, obiecały namawiać kolegów i koleżanki do próbowania nowych rzeczy. 🙂 Dzieciaki były zadowolone z wycieczki i nawet uznały, że jogurt zrobiony samemu jest 100% lepszy niż ten kupiony w sklepie.

23 stycznia – Tesco Piwniczna Zdrój
Do sklepu w Piwnicznej Zdroju zajrzało 26 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Binczarowej. Dziećmi zaopiekowała się Społeczniczka Maria Koszyk. Największe zainteresowanie dzieci wywołał dział owoce/warzywa. Okazało się, że większość warzyw i owoców to dla nich nowość i niektóre dzieciaki zobaczyły i smakowały po raz pierwszy kalarepę, selera naciowego czy liczi. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci było to, że natka rzodkiewki jest również jadalna albo że ogórek to 96% wody – a wygląda jak ogórek, a nie jak woda. 😉 Uczniowie bardzo interesowali się typem numerów na mąkach i oznaczeniami na jajkach. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych!