Dzielmy się tym, co dobre!

20/12/2017

101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco. Zbiórki artykułów spożywczych co roku jednoczą Polaków w niesieniu pomocy potrzebującym. Co jeszcze możemy zrobić, by każdy miał szczęśliwe święta?

W dniach 1-3 grudnia i 7-8 grudnia w 417 w naszych sklepach w całej Polsce wolontariusze zachęcali klientów do wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności. Razem udało nam się zebrać żywność o łącznej wartości 606 000 złotych! Zebrana żywność trafi do organizacji pomocowych – m.in. domów samotnej matki czy schronisk dla ubogich. Ich podopieczni otrzymają żywność, która pozwoli na przygotowanie aż 240 000 posiłków. Dzięki zaangażowaniu klientów Tesco z roku na rok coraz więcej osób ma szansę na spędzanie świąt, nie martwiąc się o zdobycie żywności na choćby najskromniejszy posiłek. Jako jedyna sieć handlowa w Polsce, zdecydowaliśmy się przekazać dodatkowe wsparcie dla Banków Żywności i Caritas Polska w postaci 20% wartości zebranych artykułów spożywczych. Dzięki temu do Banków Żywności i Caritasu trafi darowizna w wysokości 121 200 złotych.

Anioły Radości
W tegoroczną akcję zaangażowali się także znani i lubiani, którzy w Tesco na warszawskim Gocławiu zachęcali klientów do przekazywania najpotrzebniejszych produktów żywnościowych. – Z chęcią włączam się w akcje charytatywne, bo czy warto żyć tylko dla siebie? Trzeba się dzielić z innymi. Nam nie ubędzie, a innym sprawimy radość, przywrócimy uśmiech, a może spowodujemy, że ktoś nie będzie głodny – przyznała Małgorzata Ostrowska-Królikowska, przekazując swoje zakupy podczas świątecznej zbiórki.

Ty też możesz pomagać!
Zbiórki żywności to nie jedyna możliwość niesienia pomocy potrzebującym. W okresie świątecznym warto rozejrzeć się czy wokół nie ma osób, które poza pożywieniem potrzebują czegoś jeszcze -na przykład ciepłej odzieży czy pomocy naukowych dla dzieci. Zapewne każdy w szafie ma coś, czego nie używa, a co może sprawić wiele radości innym. Informacje, jak pomóc osobom z najbliższego otoczenia znaleźć można w lokalnych domach pomocy i innych ośrodkach społecznych.