Nie marnuj, nie wyrzucaj!

13/12/2017

W ramach programu „Od uprawy do potrawy” co miesiąc na mojetesco.pl comiesiąc publikujemy ciekawostki na temat m.in. zdrowego odżywiania i różnych produktów spożywczych. Dziś „na tapetę” bierzemy problem marnowania żywności i podpowiemy Wam, jak tego uniknąć oraz jak kreatywnie wykorzystać resztki, które nam pozostaną w kuchni.

Jak nasza firma walczy z marnowaniem żywności na każdym etapie jej produkcji i dystrybucji? Po pierwsze, zobowiązaliśmy się do tego, aby do 2020 roku wszystkie nasze sklepy miały możliwość przekazywania nadwyżek żywności. Po drugie, współpracujemy z lokalnymi Bankami Żywności i za ich pośrednictwem przekazujemy nadwyżki produktowe potrzebującym. Po trzecie, wprowadziliśmy do wszystkich hipermarketów naszą ofertę warzyw i owoców „Perfectly Imperfect”, która pomaga nam w ograniczaniu marnowania po stronie dostawców.
Poniżej zdradzamy Wam parę tajników, jak w swoim domu ograniczyć marnowanie żywności i co możecie zrobić z resztek, które zostały na Waszym stole. To dziecinnie proste! 😉