Jutro rusza Zbiórka Żywności Caritas w naszych sklepach!

07/12/2017

8 i 9 grudnia odbędzie 13. zbiórka żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”, organizowana przez Caritas Polska, Caritas diecezjalne i Tesco. Co więcej, wesprzemy tę akcję dodatkową darowizną na rzecz Caritas. Dołączcie do tej wyjątkowej zbiórki!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiej osoby. To także moment, gdy częściej niż zwykle pochylamy się nad losem tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Okazją do niesienia pomocy będzie 13. Zbiórka Żywności Caritas.
Akcja będzie trwała w godz. 12:00– 20:00 w piątek oraz w godz. 10:00– 20:00 lub do zamknięcia sklepu w sobotę. Po zakończeniu akcji Tesco przekaże Caritas darowiznę w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów.
Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.