Piła, Poznań i Zielona Góra już wiedzą, którędy biegnie droga „Od uprawy do potrawy”!

30/11/2017

Ekspedycja za Ekspedycją, kolejne maluchy uczą się zasad prawidłowego odżywiania i podnoszą swoją świadomość zdrowotną. Tym razem otrzymaliśmy wspaniałe relacje od koleżanek i kolegów z Piły, Poznania i Zielonej Góry!

Do naszego hipermarketu w Pile przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesława Romanowskiego z Miasteczka Krajeńskim. W sumie nasza wycieczka liczyła aż 20 uczestników! Przez meandry wiedzy i kolejne punkty w sklepie przeprowadziła ich nasza niezawodna koleżanka, Magdalena Gacka. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołało poszukiwanie naklejek do piramidy żywieniowej oraz przyrządzanie własnych jogurtów. Maluchy były bardzo zaciekawione naszym sklepem i mówiły, że bardzo chciałyby w przyszłości u nas pracować. Stwierdziły nawet, że wycieczka była jednym z najlepszych momentów w ich życiu! Dzieci były bardzo ciekawe, otwarte i zaangażowane w naszą Ekspedycję – bardzo smakowały im przygotowane przez nas bakalie i warzywa, które znikały w mgnieniu oka. Prawdziwym zaskoczeniem okazała się jednak kolorowa marchewka. Dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zgadywankach, a także odpowiadały na pytania, dzieląc się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą. Nauczycielkom, które odwiedziły ze swoja klasą nasz hipermarket, bardzo podobała się przygotowana przez nas lekcja. Podziękowały nam za nasze zaangażowanie, urozmaicenie ekspedycji i box edukacyjny, który na pewno wykorzystają.

W Poznaniu odwiedziła na 13-osobowa grupa, którą wzięły pod swoje skrzydła nasze dwie koleżanki – Katarzyna Matysiak i Kinga Krakowska-Taciak. Najwięcej ekscytacji wśród uczestników wywołało samodzielnie wykonanie jogurtu oraz znajdowanie ukrytych naklejek, choć byli oni również pod wrażeniem wielkości mroźni, możliwości kosztowania produktów dobrze oraz mniej im znanych. Dzieciaki interesowała także obsługa kasy oraz… pomysłowe odpowiedzi, które były dla nas prawdziwym zaskoczeniem! Pokazując maluchom kiwano i zadając pytanie, czy któreś wie, co to za owoc, usłyszeliśmy, że to nowa odmiana kaktusa, ponieważ ma bardzo ostre kolce. Dzieciom wszystko bardzo się podobało, a szczególnie fakt, że nie tylko miały możliwość uczestnictwa w Ekspedycji, ale również poznania, jak wygląda praca i ile osób jest potrzebnych do pracy w danym sklepie. Bardzo zdziwił je fakt, że nie tylko one są w szkole nagradzane za wyniki – że podobna sytuacja obowiązuje także dorosłych, którzy pracują u nas. 😉 Towarzyszący uczniom nauczyciel był zadowolony z efektów wycieczki i zapowiedział, że będzie polecał nasz program innym nauczycielom i znajomym.

Zielona Góra w listopadzie gościła aż dwie wycieczki z dwóch placówek – Szkoły Podstawowej nr 15 im. 4. Dywizji Piechoty Wojska Polskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 1. W obu przypadkach wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem! Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o warzywach i owocach, nauczyły się, na co zwracać uwagę, robiąc zakupy oraz miały okazję spróbować nietypowych warzyw, bakalii, jagód goi, morwy białej czy też orzeszków pinii. Na koniec ułożyły piramidę żywienia z zebranych w sklepie naklejek, przygotowały sobie zdrowy posiłek i radosne udały się z powrotem do szkoły.