Razem przekazujemy żywność potrzebującym

29/11/2017

Między 1 a 3 grudnia wraz z Polskimi Bankami Żywności będziemy prowadzić 21. już świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących. Do produktów ofiarowanych przez naszych klientów dodamy jeszcze 20% ich wartości, aby wesprzeć codzienne działania organizacji. Po zeszłorocznym sukcesie marka F&F dołącza do zbiórki także tym razem. Natomiast 8 i 9 grudnia Caritas Polska i Caritas diecezjalne we współpracy z Tesco poprowadzą 13. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, Pomagam!”.

To wyjątkowy czas w roku, kiedy wszyscy gromadzimy się w domach, by wspólnie ucztować i życzyć sobie tego, co najlepsze. Niestety wiele rodzin nie stać na to, by przygotować wówczas ciepłą kolację i spędzić te chwile tak, jak o tym marzą. Jak wiecie, zobowiązaliśmy się wspierać lokalne społeczności, a szczególnie ich najbardziej potrzebujących członków. Dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnych działań, które mogą polepszyć ich los!

Zbiórka z Bankami Żywności (1-3 grudnia)
W naszym kraju klienci mogą przekazać żywność na zbiórkę we wszystkich sklepach Tesco, a w 203 sklepach żywność będą gromadzić wolontariusze Banków Żywności i innych współpracujących organizacji. W trakcie zbiórki najlepiej sprawdzą się produkty z długim terminem przydatności do spożycia – cukier, mąka, kasza, ryż, olej, konserwy lub żywność dla dzieci. Jeśli będziecie mieć jakieś wątpliwości lub pytania, wolontariusze w sklepach chętnie na nie odpowiedzą.
Po zakończeniu zbiórki dodatkowo przekażemy Bankom Żywności równowartość 20% żywności przekazanej przez naszych klientów. Chcemy w ten sposób wesprzeć działania, które organizacja prowadzi na co dzień, przyczynić się do rozwoju jej infrastruktury i zasięgu oddziaływania. W zeszłym roku, by dodatkowo pomóc Bankom Żywności i ludziom, o których się troszczą, marka F&F zaprojektowała specjalną „Czapkę z sercem” („Hat with a Heart”). W te Święta F&F przekaże 1 euro ze sprzedaży każdej czapki ze specjalnej kolekcji.

Razem do celu
W tym roku jeszcze bardziej powiększyliśmy grono tych, którzy wspólnymi siłami starają się zrobić coś dobrego i zaprosiliśmy do współpracy także naszych dostawców. Oni również przekażą swoje produkty Bankom Żywności. Jako pierwsza na nasz apel odpowiedziała spółka Nordzucker Polska, która ofiaruje swoje produkty we wszystkich czterech krajach Europy Środkowej, w których działamy!
Jak co roku, zbiórki żywności w listopadzie i grudniu odbędą się nie tylko w Polsce, ale także na Węgrzech, Słowacji i w Czechach. W zeszłym roku w ramach współpracy z Bankami Żywności w 780 sklepach zgromadziliśmy 462 tony żywności, z których można było przygotować 1,15 miliona posiłków. W Polsce zeszłym roku w Święta zebraliśmy i przekazaliśmy potrzebującym 101 ton żywności, z czego zostało przygotowanych 234 tyś posiłków dla najbardziej potrzebujących.
Jak możecie zaangażować się w te działania? Zostańcie wolontariuszami w swoich sklepach lub sami przekażcie żywność w ramach zbiórki. Więcej informacji na temat zbiórek znajdziecie na naszym profilu na Facebooku, a także u swoich bezpośrednich przełożonych.

Tak, pomagam! (8-9 grudnia)
W ramach zbiórki „Tak, Pomagam!” Tesco wesprze akcję dodatkową darowizną na rzecz Caritas i będzie rozwijać współpracę z organizacją w zakresie przekazywania nadwyżek żywności. Akcja będzie trwała w godz. 12:00– 20:00 w piątek oraz w godz. 10:00–20:00 lub do zamknięcia sklepu w sobotę. Po zakończeniu akcji przekażemy Caritasowi darowiznę w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.