Czy wiesz, że i Ty możesz zostać Społecznikiem?

05/10/2017

Do lutego tego roku nasz program „Społecznicy” działał w 38 lokalizacjach. Nasi Społecznicy zrealizowali wiele projektów, które wspierały działania lokalnych społeczności, a także organizowali sklepowe wydarzenia. Choć cele pozostają te same, w naszym programie wiele się od tej pory zmieniło! Zobaczcie, jak teraz działa nasz program!

Nie ma już 38 wyznaczonych lokalizacji – teraz każdy z Was może zostać Społecznikiem i zaangażować się w lokalne aktywności! Obecnie naszym głównym, lokalnym działaniem społecznym jest program edukacyjny „Od uprawy do potrawy”, w ramach którego od października 2017 roku do czerwca 2018 roku w blisko 70 lokalizacjach przeprowadzimy kilkaset „Ekspedycji Smaków”, czyli edukacyjnych wycieczek dla dzieci. Liczba sklepów biorących udział w programie jest ograniczona, dlatego dla tych z Was, którzy chcą zaangażować się w działania społeczne, przygotowaliśmy dodatkowe propozycje aktywności.

Jedną z takich aktywności są dodatkowe wyprawy do sklepów, które opracowaliśmy na podstawie dotychczasowych scenariuszy „Ekspedycji smaków”. Każdy z Was ma możliwość przeprowadzenia wycieczki dla dzieci w oparciu o uproszczony scenariusz. Szczegółowe informacje oraz wszystkie potrzebne materiały znajdziecie, klikając tutaj. Oprócz wycieczek dla dzieci przygotowaliśmy dla Was również propozycję innych działań. Zapraszamy Was do zapoznania się z przygotowaną bazą inspiracji, jak działać na rzecz lokalnych społeczności – znajdziecie ją w tym miejscu. Zachęcamy Was do zapoznania się z przewodnikiem i poznania możliwości działania. Pamiętajcie, że każdy z Was może pozyskać dodatkowe środki na społeczne aktywności. Szczegóły, jak pozyskać dodatkowe środki na społeczne aktywności, znajdziecie w naszym przewodniku.

A jakie cechy powinien posiadać Społecznik? Zobaczcie naszą podpowiedź w formie „Przepisu na Społecznika”. Zastanówcie się czy posiadacie te cechy, jeśli Wasza odpowiedź jest twierdząca, nie wahajcie się i zacznijcie działać!

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Katarzyną Bąk (kbak12@pl.tesco-europe.com) lub Małgorzata Tokarz (mtokarz1@pl.tesco-europe.com).