Głosowanie czas zacząć!

03/10/2017

Już dzisiaj w naszych sklepach rusza wielkie głosowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Do ostatniego dnia tego miesiąca nasi klienci będą decydować, które projekty otrzymają od nas dofinansowanie. To dla nas wspaniała okazja, by wywrzeć dobry wpływ na kształt życia lokalnych społeczności.

Od 3 do 31 października potrwa głosowanie na najlepsze projekty nadesłane do programu „Decydujesz, pomagamy”. Spośród prawie 500 zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy powalczą o 125 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu. O tym, kto otrzyma dofinansowanie na zrealizowanie swoich wymarzonych pomysłów, zdecydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartych głosowaniach w sklepach Tesco.

Jak głosować?
Nasze głosowanie jest możliwe dzięki pewnej małej i niepozornej, ale bardzo ważnej rzeczy – żetonom, z pomocą których nasi klienci decydują, jakie projekty zwyciężą i otrzymają od nas granty. Upewnijcie się, że każdy, kto robi u nas zakupy, dostanie swój żeton, zanim odejdzie od kasy, a także, że będzie wiedział, jak wiele dobra może zrobić z jego pomocą. Głosowanie jest bardzo proste! Jak to zrobić? Wszystkiego dowiecie się z filmu, który obejrzycie poniżej, a także na stronie www.tesco.pl/pomagamy. Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów i trzymamy kciuki za projekty biorące udział w programie! Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana po 13 listopada na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Aktywna promocja programu
Może zaprosicie do swoich sklepów organizacje, których projekty ubiegają się teraz o grant? Dajcie im szansę opowiedzieć o swoich pomysłach naszym klientom, podajcie im pomocną dłoń i okażcie wsparcie. Nie przegapcie także możliwości zaproszenia przedstawicieli lokalnych władz i wykorzystania ich obecności, by wypromować program wśród jak największej liczby osób. Róbcie zdjęcia, kręćcie filmiki i rejestrujcie wszystko, co dzieje się w Waszych sklepach. Najaktywniejszy zespół, który zgłosi się do naszego konkursu, otrzyma fantastyczną nagrodę – środki na organizację spotkania integracyjnego. Jest o co walczyć. 🙂 Czekamy na relacje z Waszych sklepów i historie tego, co wspaniałego wydarza się tam na Waszych oczach!